Wróciły z dalekiej podróży!

0

Mimo, że w pewnym momencie sosnowiczanki przegrywały już różnicą 15 punktów to dzięki kapitalnej grze w ostatniej kwarcie zdołały odwrócić losy meczu i wyrównały stan rywalizacji w starciu ze Ślęzą Wrocław!

Początek meczu dla Zagłębia. Sosnowiczanki szybciej opanowały nerwy i wyszły na kilkupunktowe prowadzenie, które momentami wynosiło sześć punktów (9:3 i 12:6). Wrocławianki skutecznie goniły jednak wynik i najpierw doprowadziły do stanu po 14, a ostatecznie wygrały pierwszą kwartę 20:14. W sumie od remisu 14:14 rzuciły 9 punktów z rzędu i na początku drugiej kwarty prowadziły już 23:14. Ślęza była skuteczniejsza. W pierwszej połowie sosnowiczanki tylko raz trafiły za trzy punkty przy pięciu skutecznych próbach rywalek, z czego trzy były autorstwa Aleksandry Mielnickiej.
Ślęza prowadziła już różnicą 14 punktów (15:29), ale miejscowym udawało się nieco niwelować starty. Po pierwszej połowie wrocławianki prowadziły różnicą dziewięciu punktów (28:37).

Drugą połowę Zagłębie rozpoczęło od celnego rzutu, ale osiem kolejnych punktów zdobyły wrocławianki i wyszły na najwyższe prowadzenie w meczu (30:45). Po „trójce” Aleksandry Wojtali i dwóch rzutach wolnych Quinn Urbaniak przewaga nieco zmalała (35:45), ale wynik niemal cały czas oscylował wokół 10-punkowej przewagi (44:54 i 47:57). Dzięki skutecznej akcji Urbaniak i trzem celnym rzutom wolnym Jessicy January przed ostatnią kwartą przewaga Ślęzy wynosiła już tylko pięć punktów (52:57) i zanosiło się na spore emocje w ostatniej fazie meczu.

Trzy akcje zakończone sześcioma punktami przez Jessice January sprawiły, że przewaga gości stopniała do jednego „oczka” (58:59) i trener gości na równe siedem minut przed końcem wziął czas.
Po akcji Aleksandry Wojtali Zagłębie w końcu odzyskało prowadzenie (60:59), ale chwilę potem rywalki zdobyły dwa punkty. Po akcji January prowadzenie zostało jednak odzyskane (62:61) jednak odpowiedź rywalek była bezbłędna, a konkretnie akcja 2+1 przyniosła im prowadzenie 64:62. Co na to Zagłębie? Trzy punkty Klaudii Wnorowskiej i 65:64 dla sosnowiczanek! Chwilę potem akcję 2+1 przeprowadziła Urbaniak i było 68:64. Na niespełna dwie minuty przed końcem meczu po kolejne akcji trzypunktowej January było już 71:66, a chwilę potem przechwyt zaliczyła Wnorowska, która zdobyła kolejne dwa punkty. Po tym ciosie Ślęza już się nie podniosła!

O awansie do półfinału zadecyduje niedzielny mecz we Wrocławiu. 26 pkt zdobyła Jessica January, 22 pkt dorzuciła Quinn Urbaniak-Dornstauder, która zaliczyła double-double. Na swoim koncie zapisała także 13 zb. Wielkie brawa dla zespołu i całego sztabu. Słowa uznania dla naszych fanów, którzy cały mecz wierzyli w nasze dziewczyny.

MB Zagłębie Sosnowiec – Ślęza Wrocław 75:68 (14:20,14:17, 24:20, 23:11 )
MB Zagłębie: Wojtala 9, January 26, Zempare 4, Quinn Urbaniak-Dornstauder 22, Wnorowska 9 – Marciniak 5, Czyżewska 1, Jarząb.
Ślęza: Held 16, Nunn 23, Pyka 6, Baker 2, Kurach 4 – Stefańczyk 2,Strautmane, Mielnicka 15.

To czas na decydujący mecz sezonu!

0

Już w czwartek gramy drugi ćwierćfinał Orlen Basket Ligi z Ślęza Wrocław

A Ty jesteś gotowy/a na to koszykarskie święto?

Koszykarki MB Zagłębie Sosnowiec zakończyły sezon zasadniczy 2023/2024 na piątym miejscu oraz po – historycznym – zwycięstwie z zespołem z Polkowic mają nadzieję na kolejne sukcesy. Spotkanie numer 2 ze Ślęzą rozpocznie się w czwartek, 29 lutego 2024 o godzinie 18:00 w Hali MOSiR przy ulicy Żeromskiego 4c.Kto tym razem okaże się lepszy? Przyjdź i przekonaj się sam/a!

Ceny biletów: 15 zł (normalny), 5 zł (ulgowy)

Bilety dostępne na stronie: www.bilety.sosnowieckie-koszykarki.pl lub zakup na miejscu, w kasie, na godzinę przed meczem Bilety można również nabyć w dniu meczu do godziny 18:30 😁

Heroiczny bój we Wrocławiu

0

W pierwszym meczu ćwierćfinałowym Orlen Basket Ligi przegrywamy po zaciętym boju ze Ślęzą 70:74.

Zagłębie przespało pierwszą kwartę. Co prawda pierwsze punkty w meczu zaliczyła Jessica January, ale na kolejne punkty czekaliśmy 7 minut, gdy z wolnego trafiła Klaudia Wnorowska. W sumie dorobek sosnowiczanek w tym fragmencie gry wyniósł 6 “oczek” przy 20 rywalek.

Drugie dziesięć minut wyglądało znacznie lepiej. Świetny fragment gry w wykonaniu Aleksandry Wojtali, która zdobyła 9 z 11 pierwszych punktów. Sosnowiczanie goniły rywalki i doprowadziły do stanu 32:36, ale końcówka należała do wrocławianek, które ostatecznie prowadziły do przerwy 41:32.

Początek trzeciej kwarty ponownie dla Ślęzy, która wyszła na najwyższe prowadzenie w meczu (50:33). W odpowiedzi 9 punktów Zagłębia przy zerowym dorobku wrocławianek (52:43), ale znów końcowe fragmenty należały do miejscowych. Ostatnim akordem w wykonaniu Zagłębia w tym fragmencie pojedynku była celna “trójka” Alicji Jarząb.

Od pierwszych momentów czwartej kwarty inicjatywa była po stronie Zagłębia. Od stanu 64:52 nasz zespół zdobył 14 punktów z rzędu i wyszedł na prowadzenie 66:64, tym samym pierwsze od prowadzenia 2:0 po pierwszej celnej akcji. Niestety ekipa Jordiego Aragonesa ponownie fatalnie rozegrała końcówkę meczu. Przy stanie 70:68 dla Ślęzy Wojtala w kontrze popełniła stratę, a wrocławianki po przechwycie rzuciły za trzy punkty i nie pozwoliły sobie wydrzeć wygranej.

Nie pomogło double-double Jessicy January, która do 23 punktów dołożyła 11 zbiórek.

Drugi mecz rywalizacji już w czwartek w hali przy ul. Żeromskiego w Sosnowcu. Początek godz. 18.00.

Ślęza Wrocław – MB Zagłębie Sosnowiec 74:70 (20:6, 21:26, 20:16, 13:22)
Ślęza: Schaquilla Nunn 19, Angel Baker 15 (2×3, 11 zb, 7 as), Alexa Held 12 (2×3, 4 prz), Martyna Pyka 5 (1×3), Natalia Kurach 0 oraz Aleksandra Mielnicka 15 (3×3), Karolina Stefańczyk 5 (1×3), Digna Strautmane 3 (1×3)

Zagłębie: Jessica January 23 (3×3, 11 zb, 6 as), Aleksandra Wojtala 15 (1×3), Batabe Zempare 10 (1×3, 9 zb), Quinn Urbaniak-Dornstauder 8 (12 zb), Klaudia Wnorowska 6 (1×3) oraz Alicja Jarząb 7 (2×3), Marzena Marciniak 1.

Play-off czas start!

0

Przed nami play-off. Pierwszy mecz ze Ślęza Wrocław jutro na parkiecie rywalek, ale już w czwartek widzimy się w hali przy ul. Żeromskiego. W tym sezonie rywalizacja toczy się do dwóch wygranych!

W czwartek mecz w Sosnowcu także rozpocznie się o godz. 18.00.

Historyczna wygrana

0

MB Zagłębie po raz pierwszy w historii pokonało zespół z Polkowic i dzięki temu zwycięstwu kończy sezon na piątym miejscu. To najlepszy wynik w historii klubu przed fazą play-off!

Koszykarki z Sosnowca w ostatnich dniach ręce pełne roboty. W środę walczyły w Bydgoszczy, gdzie odniosły 11 zwycięstwo w rozgrywkach, a w czwartek część ekipy wywalczyła srebrny medal w turnieju 3×3.
Mimo trudów ostatnich dni zespół Zagłębia przystąpił pełen nadziei do meczu z BC Polkowice, drużyną, której w ligowych rozgrywkach Zagłębiu nie udało się jak do tej pory pokonać.
Od początku meczu miejscowe dotrzymywały kroku wyżej notowanym rywalkom, mimo, że w składzie zabrakło kontuzjowanej Zoe Wadoux.  Do przerwy prowadziły co prawda rywalki z Polkowic, ale przewaga wynosiła zaledwie pięć punktów.
Od początku drugiej połowy grające bez kompleksów sosnowiczanki punktowały rywalki. Kapitalną partię rozgrywała Quinn Urbaniak-Dornstauder, która miała wsparcie m.in.: Aleksandry Wojtali oraz Jessicy January. Sosnowiczanki w porównaniu z ostatnimi meczami poprawiły statystyki w rzutach z dystansu. Prym w tym elemencie gry wiosła Wojtala, która przed ostatnią kwartą miała stuprocentową skuteczność w rzutach za trzy punkty (trzy celne próby na trzy oddane rzuty).
Przed czwartą kwartę Zagłębie prowadziło 52:51 i o wszystkim miało zadecydować ostatnie dziesięć minut. Sosnowiczanki czwartą kwartę zaczęły od celnej „trójki”, ale rywalki opowiedziały tym samym. Kibice w hali przy Żeromskiego przy świadkami walki punkt za punkt. Po akcji 2+1 sosnowiczanki wyszły na prowadzenie 61:58 na niespełna pięć minut przed końcem meczu. Chwilę potem za trzy punkty trafiła Aleksandra Wojtala, która w następnej akcji zdobyła dwa punkty i sosnowiczanki prowadziły już 66:60. Po kolejnej celnej „trójce” Klaudii Wnorowskiej Zagłębie prowadziło 69:60 i wygrana była na wyciągniecie ręki. Następnie trafiła Quinn Urbaniak i przewaga wynosiła już dziewięć punktów (71:62).
Ostatecznie sosnowiczanki pokonały zespół z Polkowic 73:65 i tym samym odniosły historyczną wygraną nad drużyną z Dolnego Śląska.
Sezon zasadniczy Zagłębie kończy na 5 miejscu z bilansem 12:8. To najlepszy wynik w historii klubu!

MB Zagłębie Sosnowiec – BC Polkowice 73:65 (16:20, 14:15, 22:16, 21:14)
MB Zagłębie: Wojtala 18, January 15, Zempare 6, Quinn Urbaniak-Dornstauder 21, Wnorowska 6 – Marciniak 6, Czyżewska 1, Jarząb
BC Polkowice: Stankovic 11, Friskovec 12, Gajda, Fraser 7, Piestrzyńska 2 – Gertchen, Wheeler 3, Banaszak 15, Kośla 15, Zasada, Kulińska.

Srebro dla MB Zagłębie!

0

Koszykarki MB Zagłębie Sosnowiec zdobyły srebrne medale Lotto Pucharu Polski 3×3!

W trakcie turnieju, sosnowiczanki były rozstawione i od ćwierćfinału rozpoczęły swoją drogę po medal. Po pasjonujących pojedynkach pokonały w ćwierćfinale zespół Lotto U21 (wynik 16:15), następnie w półfinale sięgnęły po zwycięstwo nad VBW Arka Gdynia (wynik 20:19), aż w końcu doszły do wielkiego finału.
Chociaż ostatni mecz turnieju przyniósł nam porażkę z SKK Polonia Warszawa (16:21), to nie można zapominać o niesamowitym wysiłku i poświęceniu, jakie nasze koszykarki włożyły w każdy mecz. Jesteśmy dumni z ich walki, determinacji i umiejętności, które sprawiły, że dotarły aż do finału!
Dodatkowo, zespół w składzie Zayn Urbaniak, Klaudia Wnorowska, Adrianna Ryng oraz kapitan – Marzena Marciniak, uhonorowany zostały nagrodą w postaci 20 000 złotych za zajęcie zaszczytnego drugiego miejsca.

Play-off coraz bliżej

0

W ostatnim meczu wyjazdowym fazy zasadniczej koszykarki MB Zagłębie odniosły efektowną wygraną w Bydgoszczy i wciąż są w grze o 5 miejsce przed play-off.

W starciu z Basket 25 Bydgoszcz wyrównana walka toczyła się tylko do przerwy. W drugiej kwarcie miejscowe wyszły nawet na 5-punktowe prowadzenie, ale od trzeciej kwarty dominował już nasz zespół, który wygrał ostatecznie 84:60. W odniesieniu zwycięstwa nie przeszkodziła nawet absencja Zoe Wadoux, która zmaga się z urazem ścięgna Achillesa. 22 punkty dla Zagłębia zdobyła Klaudia Wnorowska, która tym samym ustanowiła punktowy rekord na parkietach ekstraligi. 21 punktów i 10 asyst zanotowała Jessica January, a double-double zaliczyła także Quinn Urbaniak-Dornstauder, która do 11 „oczek” dorzuciła 13 zbiórek. Było to 11 zwycięstwo w sezonie podopiecznych Jordiego Aragonesa.

Dzięki tej wygranej jesteśmy wciąż w grze o piąte miejsce przed fazą play-off. O wszystkim zadecyduje ostatnia seria spotkań. W Sosnowcu podejmiemy zespół z Polkowic, z którym jeszcze nigdy w historii nie udało nam się wygrać. Może właśnie teraz będzie ten pierwszy raz? – zastanawia się Marek Lesiak, prezes klubu z Sosnowca.

Decydujące starcie już jutro, w piątek  23 lutego w hali przy ul. Żeromskiego. Początek godz. 18.00. Zagłębie rozegra ten mecz w starej hali w związku z tym, że w weekend w Arenie Sosnowiec toczy się walka w niezwykle widowiskowej odmianie basketu – 3×3. W piątek i sobotę o zwycięstwo rywalizować będą koszykarze Orlen Basket Ligi. Faza eliminacyjna w piątek od godz. 10.00, natomiast finały w sobotę rozpoczną się o godz. 14.00.

Zagrają w turnieju 3×3

0

Jutro o godz. 18.00 ostatni wyjazdowy bój fazy zasadniczej. Naszym rywalem KS Basket 25 Bydgoszcz, a tymczasem w czwartek zapraszamy do Areny Sosnowiec na zmagania w rywalizacji 3×3. Nasz team reprezentować będą Alicja Jarząb, Marzena Marciniak, Klaudia Wnorowska oraz Zayn Urbaniak-Dornstauder. Zaczynamy o godz. 17.15. Wstęp wolny.

Koszykarze powalczą o Puchar Polski

0

Święto męskiej koszykówki w Arenie Sosnowiec w ArcelorMittal Park! Od 15 do 18 lutego czołowe drużyny ORLEN Basket Ligi będą rywalizowały w turnieju finałowym Pekao S.A. Pucharu Polski.

W turnieju finałowym Pekao S.A. Pucharu Polski weźmie udział osiem najlepszych drużyn w tabeli ORLEN Basket Ligi po 15 rozegranych kolejkach: Anwil Włocławek, Trefl Sopot, Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski, Polski Cukier Start Lublin, Arriva Polski Cukier Toruń, Icon Sea Czarni Słupsk, Legia Warszawa i King Szczecin. Taki zestaw zespołów gwarantuje ogromne emocje!

W Arenie Sosnowiec w ArcelorMittal Park rozegrane zostaną: ćwierćfinały (po dwa w czwartek i piątek), półfinały (sobota) i finał (niedziela). Drużyny pokonane w ćwierćfinałach i półfinałach odpadają z rywalizacji. Ponadto w sobotę zobaczymy efektowne konkursy dodatkowe: Aerowatch Konkurs Rzutów za 3 Punkty oraz Pekao S.A. Konkurs Wsadów.

Trofeum będzie bronić Trefl Sopot, który w poprzednim finale pokonał Polski Cukier Start Lublin 91:80. Nagrodę MVP dla Najbardziej Wartościowego Zawodnika turnieju otrzymał Garrett Nevels.

Bilety na poszczególne dni meczowe dostępne są w cenie od 10 zł (ulgowy) i 20 zł (normalny) na eBilet.pl

Ślęza im nie leży

0

Niestety nasz zespół nie odegrał się za porażkę we własnej hali w pierwszej rundzie. Zagłębie uległo dziś we Wrocławiu 60:74.
Był to szósty z rzędu mecz przegrany przez nasz zespół z ekipą Ślęzy. W trzecim kolejnym sezonie sosnowiczanki nie znajdują sposobu na rozpracowanie wrocławianek. Porażka na Dolnym Śląsku sprawia, że zespół Zagłębia nie przeskoczy już w tabeli Ślęzy, a tym samym zakończy sezon zasadniczy na piątym lub szóstym miejscu. Do rozegrania zostały jeszcze dwa mecze – wyjazdowy w Bydgoszczy i u siebie z Polkowicami. O ile w tym pierwszym przypadku komplet punktów to niemal obowiązek, o tyle trudno być optymistą przed meczem z z zespołem, z którym Zagłębie jeszcze w historii nigdy nie wygrało…

Zagłębie we Wrocławiu prowadziło tylko w momencie gdy punkty otwierające wynik meczu rzuciła Quinn Urbaniak-Dornstauder. Rywalki od początku meczu były skuteczniejsze i szybko odskoczyły na kilka punktów. Na przerwę Zagłębie schodziło mając dziewięć punktów straty do Ślęzy.

Kiepski początek drugiej połowy sprawił, że zamiast gonić wynik, Zagłębie traciło dystans. Pierwsze punkty po przerwie sosnowiczanki zdobyły dopiero po ponad trzech minutach gry. W tym momencie rywalki prowadziły już 47:31.Chwilę potem Ślęza wyszła na najwyższe prowadzenie w meczu (55:38). W odpowiedzi Zagłębie odpowiedziało serią 7:0 i po trzech kwartach było 58:47 dla Ślęzy i cień szansy na odwrócenie losów w czwartej kwarcie.

Niestety na początku ostatniej odsłony z powodu kontuzji parkiet musiała opuścić Zoe Wadoux. Jedyne na co było stać nasz zespół w tym fragmencie gry to zniwelowanie przewagi rywalek do ośmiu punktów. Za chwilę rywalki odpowiadały jednak kolejną zdobyczą punktową.

W weekend Zagłębie pauzuje. Kolejny mecz i wyjazd do Bydgoszczy będzie miał miejsce 21 lutego. W Arenie Sosnowiec widzimy się 24 lutego gdy do Sosnowca zawiata BC Polkowice.

Ślęza Wrocław – MB Zagłębie Sosnowiec 74:60 (22:18, 18:13, 18:16, 16:13)
Zagłębie: Quinn Urbaniak-Dornstauder 15 (1×3, 6 zb), Batabe Zempare 15 (1×3, 5 as), Jessica January 12 (6 zb, 5 as), Klaudia Wnorowska 6, Aleksandra Wojtala 5 (1×3) oraz Zoe Wadoux 5 (1×3), Marzena Marciniak 2, Alicja Jarząb 0.