Heroiczny bój we Wrocławiu

0
150

W pierwszym meczu ćwierćfinałowym Orlen Basket Ligi przegrywamy po zaciętym boju ze Ślęzą 70:74.

Zagłębie przespało pierwszą kwartę. Co prawda pierwsze punkty w meczu zaliczyła Jessica January, ale na kolejne punkty czekaliśmy 7 minut, gdy z wolnego trafiła Klaudia Wnorowska. W sumie dorobek sosnowiczanek w tym fragmencie gry wyniósł 6 “oczek” przy 20 rywalek.

Drugie dziesięć minut wyglądało znacznie lepiej. Świetny fragment gry w wykonaniu Aleksandry Wojtali, która zdobyła 9 z 11 pierwszych punktów. Sosnowiczanie goniły rywalki i doprowadziły do stanu 32:36, ale końcówka należała do wrocławianek, które ostatecznie prowadziły do przerwy 41:32.

Początek trzeciej kwarty ponownie dla Ślęzy, która wyszła na najwyższe prowadzenie w meczu (50:33). W odpowiedzi 9 punktów Zagłębia przy zerowym dorobku wrocławianek (52:43), ale znów końcowe fragmenty należały do miejscowych. Ostatnim akordem w wykonaniu Zagłębia w tym fragmencie pojedynku była celna “trójka” Alicji Jarząb.

Od pierwszych momentów czwartej kwarty inicjatywa była po stronie Zagłębia. Od stanu 64:52 nasz zespół zdobył 14 punktów z rzędu i wyszedł na prowadzenie 66:64, tym samym pierwsze od prowadzenia 2:0 po pierwszej celnej akcji. Niestety ekipa Jordiego Aragonesa ponownie fatalnie rozegrała końcówkę meczu. Przy stanie 70:68 dla Ślęzy Wojtala w kontrze popełniła stratę, a wrocławianki po przechwycie rzuciły za trzy punkty i nie pozwoliły sobie wydrzeć wygranej.

Nie pomogło double-double Jessicy January, która do 23 punktów dołożyła 11 zbiórek.

Drugi mecz rywalizacji już w czwartek w hali przy ul. Żeromskiego w Sosnowcu. Początek godz. 18.00.

Ślęza Wrocław – MB Zagłębie Sosnowiec 74:70 (20:6, 21:26, 20:16, 13:22)
Ślęza: Schaquilla Nunn 19, Angel Baker 15 (2×3, 11 zb, 7 as), Alexa Held 12 (2×3, 4 prz), Martyna Pyka 5 (1×3), Natalia Kurach 0 oraz Aleksandra Mielnicka 15 (3×3), Karolina Stefańczyk 5 (1×3), Digna Strautmane 3 (1×3)

Zagłębie: Jessica January 23 (3×3, 11 zb, 6 as), Aleksandra Wojtala 15 (1×3), Batabe Zempare 10 (1×3, 9 zb), Quinn Urbaniak-Dornstauder 8 (12 zb), Klaudia Wnorowska 6 (1×3) oraz Alicja Jarząb 7 (2×3), Marzena Marciniak 1.