W Pruszkowie bez niespodzianki

0
99

Zgodnie z planem koszykarki z Sosnowca rozpoczęły rundę rewanżową Orlen Basket Ligi. W Pruszkowie Zagłębie pewnie wypunktowało outsaidera rozgrywek. Tym samym zespół Jordiego Aragonesa wziął rewanż za sensacyjną porażkę w minionym sezonie.

Mecz rozstrzygnął się praktycznie w pierwszej kwarcie, wygranej przez MB Zagłębie różnicą 20 punktów. Mając na względzie napięty grafik szkoleniowiec sosnowiczanek umiejętnie szafował ich siłami.

Sporo minut otrzymała m.in.: Adrianna Ryng, która zdobyła 8 punktów. Najwięcej, 24 zdobyła z kolei Jessica January. Dominacja Zagłębia miała odzwierciedlenie na tablicach – 56:26 dla przyjezdnych.

Mecz w Pruszkowie był pierwszym z trzech, które nasz zespół rozegra na wyjeździe. W sobotę 30 grudnia zakończy rok w Poznaniu, a w środę 3 stycznia powalczy w Toruniu. Do Areny Sosnowiec Zagłębie wróci 7 stycznia, wówczas podejmie Arkę Gdynia.

MKS Pruszków – MB Zagłębie Sosnowiec 58:93 (11:31, 19:28, 18:12, 10:22)
Zagłębie: Jessica January 24 (3×3, 8 zb, 8 as), Batabe Zempare 11 (9 zb), Quinn Urbaniak-Dornstauder 11 (8 zb), Alicja Jarząb 8, Aleksandra Wojtala 4 oraz Zoe Wadoux 17 (5×3, 8 as), Adrianna Ryng 8, Martyna Jasiulewicz 4 (1×3), Marzena Marciniak 2, Martyna Czyżewska 2, Zayn Urbaniak-Dornstauder 2.