Straciły punkty na sekundę przed końcem…

0
91

Co to były za emocje…Na 10 sekund przed końcem meczu w Poznaniu nasz zespół wyszedł na dwupunktowe prowadzenie, które stracił na sekundę przed końcową syreną…Tym samym kończymy 2023 rok porażką, która na pewno boli, bo wygrana była na wyciągnięcie ręki

Nie pomogło 25 punktów Batabe Zempare, która obchodzi dziś urodziny oraz double-double Jessica January (20 punktów oraz 10 zbiórek).

W pierwszej kwarcie Zagłębie dało sobie rzucić aż 30 punktów! Świetnie w barwach AZS-u spisywała się Agnieszka Skobel, która w ciągu 10 minut zdobyła 15 punktów. Poznanianki momentami prowadziły różnicą 10 punktów, ale ostatecznie przed drugą połową miały 5-punktowy zapas.

Po przerwie Zagłębie zanotowało niezłą serię 7:0, a poznanianki przez ponad cztery minuty minuty nie trafiły do kosza. Wydawało się, że to jest moment, w którym nasz zespół przejmie kontrolę nad wydarzeniami na parkiecie. Tak się jednak nie stało. Przy wyniku 56:56 to rywalki rzuciły siedem punktów z rzędu i utrzymywały przewagę, aż do nerwowej i dramatycznej końcówki.

Na 15 sekund przed końcem meczu przy dwupunktowym prowadzeniu AZS-u Jessica January przejęła piłkę i zagrała do Aleksandry Wojtali, która była faulowana. Niestety nasza rozgrywająca wykorzystała tylko jeden rzut wolny. Na szczęście piłkę zebrała Klaudia Wnorowska, która także została sfaulowana. Ona z kole dwukrotnie trafiła z linii rzutów wolnych.

Na 9 sekund przed końcem spotkania sosnowiczanki prowadziły więc 87:86. Trener AZS-u wziął czas na żądanie, po którym poznaniaki wznowiły grę z połowy boiska. Podwojona Jovana Popović oddała rzut, ale piłka nie zmierzała nawet w stronę kosza. Niestety dla Zagłębia przechwyciła ją Weronika Piechowiak i z powietrza dobiła do kosza, będąc przy okazji faulowaną przez Batabe Zempare. Poznanianka celowo spudłowała, tak aby sosnowiczanki nie mogły już wznowić gry…

Enea AZS Politechnika Poznań – MB Zagłębie Sosnowiec 88:87 (30:22, 18:21, 22:21, 18:23)
Zagłębie: Batabe Zempare 25 (1×3, 9 zb), Jessica January 20 (11 zb, 7 as), Quinn Urbaniak-Dornstauder 11 (9 zb), Aleksandra Wojtala 10 (1×3), Klaudia Wnorowska 7 oraz Marzena Marcinak 6, Zoe Wadoux 5 (1×3), Martyna Jasiulewicz 3 (1×3), Alicja Jarząb.