Porażka po ambitnej walce

0
101

Występy w EuroCup zaczynamy od porażki z niezwykle wymagającym rywalem jakim jest Lattes-Montpellier

Nasz zespół postawił się faworytowi, udało się wygrać pierwszą kwartę, a do przerwy ekipa z Montpellier prowadziła tylko siedmioma punktami. Ostatecznie przegrywamy 86:62 (19:22, 25:15, 22:12, 20:13), ale zespół zasłużył na brawa za walkę i determinację.

Zagłębie rozpoczęło mecz piątką, jaką nigdy nie będzie mógł zagrać w rozgrywkach Orlen Basket Ligi Kobiet. W EuroCup Women nie obowiązują przepisy o konieczności gry dwóch Polek (w tym co najmniej jednej poniżej 23. roku życia), więc trener Jorge Aragones mógł wysłać na parkiet wszystkie cztery zagraniczne koszykarki, które w piątce uzupełniła Marzena Marciniak.

Nasz zespół rozpoczęło mecz bez kompleksów. Pierwsza kwarta zakończyła się wygraną naszej drużyny, a na początku drugiej połowy Zagłębie prowadziło nawet 28:21 co spowodowało, że trener rywali wziął czas. Od stanu 30:23 dla Zagłębia ekipa trenera Jordiego Aragonesa nie oddał celnego rzutu, a miejscowe wyszły na prowadzenie 32:30. W 16 minucie sosnowiczanki po raz ostatni wyszły na prowadzenie gdy za trzy punkty trafił Zoe Wadoux.

W drugiej połowie zespół z Francji dominował już na parkiecie. Gospodynie zneutralizowały rodaczkę w barwach Zagłębia. Wadoux, która do przerwy zdobyła 14 punktów, w drugiej połowie nie zdołała oddać ani jednego celnego rzutu.
Na czwartek 19 października zaplanowano mecz 2. kolejki EuroCup Women z izraelskim Ramatem Hasharon, sytuacja w Izraelu przesądzi zapewne o tym, że na pierwszy mecz europejskich pucharów we własnej hali trzeba będzie poczekać do 1 listopada i rewanżowego spotkania z Francuzkami. Tydzień wcześniej, 25 października, MB Zagłębie rozegra wyjazdowy mecz z hiszpańskim zespołem Lointek Gernika Bizkaia.

Lattes-Montpellier – MB Zagłębie Sosnowiec 86:62 (19:22, 25:15, 22:12, 20:13)
Zagłębie: Britney Jones 16 (1×3), Zoe Wadoux 14 (4×3), Quinn Urbaniak-Dornstauder 10 (8 zb), Batabe Zempare 8. Marzena Marciniak 0 oraz Klaudia Wnorowska 9 (1×3, 5 as), Alicja Jarząb 3 (1×3), Martyna Jasiulewicz 2, Martyna Czyżewska 0.