Zmęczone Zagłębie

0
139

Zespół z Sosnowca w kryzysie. Podopieczne Jordiego Aragonesa przegrały trzeci mecz z rzędu. Po przegranych w Poznaniu i Toruniu tym razem MB Zagłębie musiało uznać wyższość Arki Gdynia, która wysoko pokonała miejscowe zawodniczki 93:61.

Po trzech meczach wyjazdowych koszykarki z Sosnowca wróciły do własnej hali, a rywalem był zespół z Gdyni. Pierwsza kwarta to niezwykle wyrównane starcie. Przez całe dziesięć minut prowadził zespół Arki, ale podopieczne Jordiego Aragonesa nie pozwalały rywalkom na wypracowanie sobie kilkupunktowej przewagi. Miejscowe miały sporo problemów z zatrzymaniem pod koszem Kamili Borkowskiej, ale dobrze rzucały z dystansu i po pierwszej kwarcie przegrywały różnicą trzech punktów.
W drugiej kwarcie gdynianki w końcu wypracowały sobie kilkupunktową przewagę, ale gdyby nie niefrasobliwość sosnowiczanek w końcówce kwarty to Zagłębie nie musiało przegrywać różnicą jedenastu punktów (38:49), ale straty w ataku zostały skwapliwie wykorzystane przez zespół z Wybrzeża. Arka miały także przewagę w rzutach z dystansu. Do przerwy gdynianki oddały osiem celnych „trójek” przy zaledwie trzech udanych próbach Zagłębia. Dwie z nich były dziełem obchodzącej w dniu meczu urodziny Zoe Wadoux.
Druga połowa rozpoczęła się od prowadzenia 8:0 dla Arki, która szybko powiększyła przewagę i spokojnie kontrolowały. Ratować sytuację próbowała Jessica January, który zdobyła siedem z pierwszych dziecięciu punktów w tym fragmencie gry, a w sumie dziesięć z piętnastu zdobytych w tej kwarcie.
Przed ostatnią odsłoną meczu przyjezdne prowadziły 69:53 i już tylko niepoprawni optymiści mogli liczyć na wygraną Zagłębia w tym meczu. W pierwszej fazie czwartej kwarty oba zespoły „błysnęły” brakiem skuteczności. Po niemal pięciu minutach było 8:2 dla Arki, choć oba zespoły oddały po kilkanaście rzutów…
Gdynianki jednak przebudziły się w ostatniej fazie meczu, czego nie można powiedzieć o ekipie z Sosnowca, która wygląda na przemęczoną. Widać, że swoje zrobiła gra w EuroCup i związane z tym wyjazdy. Sosnowiczanki muszą odzyskać radość z gry aby myśleć o kolejnych wygranych. Trudno o tym myśleć gdy w czwartej kwarcie zdobywa się tylko osiem punktów…

MB Zagłębie Sosnowiec – VBW Arka Gdynia 61:93 (22:25, 16:24, 15:20, 8:24)
MB Zagłębie: Wojtala 2, January 18, Zempare 11, Quinn Urbaniak-Dornstauder 12, Wnorowska 9 – Wadoux 8, Jarząb, Czyżewska 1, Jasiulewicz, Marciniak.
VBW Arka: Davis 17, Podgórna 10, Miskiniene 16, Wrzesiński 9, Borkowska 16 – Cowling 12, Podgórna 8, Puter 2, Bazan 3, Szymkiewicz