Wykorzystać szansę

0
725

Koszykarki z Sosnowca rozpoczynają dziś batalię o brązowy medal.

Dla Zagłębia to historyczny sezon. Sosnowiczanki po tym jak zajęły na koniec sezonu zasadniczego szóste miejsce, w pierwszej rundzie play-off pokonały Eneę Politechnikę AZS Poznań i po raz pierwszy w historii zameldowały się w strefie medalowej.

W półfinale sosnowiczanki zmierzyły się z obrończyniami tytułu, ekipą BC Polkowice. Sensacji wprawdzie nie było, ekipa z Dolnego Śląska wygrała w starciu do trzech zwycięstw 3:0, ale sosnowiczanki tanio skóry nie sprzedały. Pierwszy mecz w Polkowicach zakończył się wygraną rywalek zaledwie różnicą sześciu punktów (88:82), w kolejnych rywalki także musiały się natrudzić aby odnieść zwycięstwa.

Teraz przed Zagłębie walka o brąz. Rywalem będzie zespół z Gorzowa Wielkopolskiego, który co prawda w fazie zasadniczej okazał się najlepszą drużyną, ale w półfinale musiał uznać wyższość zespołu z Lublina borykając się z falą kontuzji, która dotknęła zespół. Biorąc pod uwagę kłopoty kadrowe gorzowianki, które jak burza przeszły przez fazę zasadniczą nie uchodzą za faworyta tej rywalizacji. Olbrzymią strata dla najbliższego rywala sosnowiczanek będzie m.in.: brak w składzie środkowej Tilbe Senyurek. To powinno ułatwić walkę pod koszami Batabe Zempare oraz Quinn Urbaniak-Dornstauder.

Co prawda w sezonie zasadniczym MB Zagłębie dwukrotnie musiało uznać wyższość zespołu z Gorzowa, ale w tamtych meczach na parkiecie rywalizował zupełnie inny skład.

W Sosnowcu do walki o medal podchodzą ze spokojem i respektem do rywala. – Ekipa z Gorzowa to podobnie jak BC Polkowice świetny zespół. Mają tam teraz trochę problemów kadrowych, ale my musimy patrzeć na siebie. Pamiętajmy, że w sporcie planowanie czegokolwiek przed startem rywalizacji nie ma sensu. Kilka razy w tym sezonie zagrałyśmy na maksimum naszych umiejętności i były tego efekty. Na pewno zrobimy wszystko aby wywalczyć medal. To byłoby piękne zwieńczenie tego niezwykłego sezonu. Na pewno zrobimy wszystko aby wykorzystać szansę, przed którą stoimy – podkreśla kapitan zespołu, Jessica January.

Dziś pierwsze starcie w Gorzowie. Rywalizacja o brązowy medal toczyć się będzie do dwóch wygranych. Sosnowiczanki już wczoraj w godzinach południowych udały się do stolicy województwa lubuskiego. Początek meczu godz. 18.00. Do hali przy ul. Żeromskiego w Sosnowcu zespoły zawitają tuż po świętach, we wtorek 11 kwietnia. Jeśli potrzebny będzie trzeci pojedynek odbędzie się on 13 kwietnia, ponownie w Gorzowie Wielkopolskim.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here