Przełamanie w stolicy

0
158

Koszykarki MB Zagłębie musiały się sporo natrudzić aby wywieźć ze stolicy komplet punktów. Po wyrównanym meczu sosnowiczanki pokonały SKK Polonię 86:81. Do przerwy prowadziły zawodniczki z Warszawy, ale dobra gra w trzeciej kwarcie wygranej 28:13 sprawiła, że zespół Jordiego Aragonesa po raz drugi w tym sezonie pokonał Czarne Koszule. Tym samym nasz zespół sięgnął po komplet punktów po trzech z rzędu przegranych starciach.

Lepszy początek zanotowały koszykarki Polonii Warszawa. Gospodynie dwukrotnie wyszły na prowadzenie 4 punktami (4:0 i 9:5), dzięki koncertowej grze ich amerykańskiego duetu: Zada Williams rzuciła 4 pkt w tej fazie meczu, a Kayla Wells o jedno oczko więcej (5 pkt). Potem jednak coś zacięło się w grze Polonii, co skrzętnie wykorzystały zawodniczki Zagłębia. Po 6 minutach gry za sprawą trafienia Batabe Zempare sosnowiczanki osiągnęły przewagę 14:9. Do końca premierowej odsłony oba zespoły wymieniały się ciosami. Tę kwartę zamknęła celna „trójka” Alicji Janczak, która pozwoliła Polonii zakończyć pierwszą część zawodów wynikiem 19:25.

W drugiej odsłonie gospodynie zaczęły odrabiać straty. Prowadzenie pozwolił odzyskać celny lay-up Zady Williams po nieco ponad 3 minutach drugiej partii. Sosnowiczanki wyrównały stan meczu po trafieniu zza łuku Klaudii Wnorowskiej (30:30). Skuteczna gra gospodyń w następnym fragmencie gry pozwoliła im nie oddać prowadzenia już do końca kwarty Wyrównany bój trwał do końca pierwszej połowy, jednak do szatni to Polonia schodziła prowadząc pięcioma punktami (44:39).

Koszykarki z Sosnowca po przerwie powróciły na parkiet bardzo zmotywowane. Już po nieco ponad 3 minutach drugiej połowy objęły prowadzenie 48:46, po skutecznej akcji za 2 pkt Jessiki January. Polonistki miały w tej części meczu ogromny problem ze zdobywaniem punktów z gry. Pomiędzy drugą a dziewiątą minutą tej odsłony ich dorobek powiększył się o zaledwie 6 punktów, zdobytych z linii rzutów wolnych. Chwilową niemoc gospodyń umiejętnie wykorzystały sosnowiczanki, które wygrały tę partię aż 28:15. W ten sposób po trzeciej kwarcie drużyna gości prowadziła 67:59.

W decydującej części gry po stronie Polonii Kayla Wells i Klaudia Sosnowska dwoiły się i troiły, by zniwelować przewagę rywalek. Jeszcze na około trzy minuty przed końcową syreną – przy stanie 82:76 dla Zagłębia – faul niesportowy popełniła Marzena Marciniak. Niestety dla gospodyń Anna Pawłowska wykorzystała tylko jeden z dwóch rzutów wolnych, a piłka po próbie rzutu za 3 pkt Klaudii Sosnowskiej jedynie zatańczyła na obręczy. Sosnowiczanki nie dały już sobie wyrwać zwycięstwa i Polonia – mimo ambitnej postawy – przegrała 81:86.

W zespole Polonii Warszawa dwie zawodniczki uzyskały rekordowe osiągnięcia indywidualne w tym sezonie. Kayla Wells rzuciła aż 32 punkty, zaś Anna Pawłowska zanotowała 11 asyst i także dwucyfrowy wynik strzelecki (10 pkt), dzięki czemu zdobyła swój pięćsetny punkt w ekstraklasie. Drugie double-double w drużynie z Warszawy padło łupem Zady Williams (10 punktów i 10 zbiórek). Tytuł MVP wywalczyła jednak Klaudia Sosnowska (18 pkt przy 66% skuteczności z gry, 6 zbiórek i 2 asysty. Aż 32 minuty spędziła na parkiecie Alicja Janczak, która w swoim udanym występie skompletowała 6 punktów oraz 3 asysty i 3 przechwyty.

Po stronie Zagłębia bardzo dobre zawody rozegrała Quinn Urbaniak-Dornstauder (18 pkt i 10 zbiórek). Drugie double double w szeregach sosnowiczanek wywalczyła niedzielna solenizantka, Jessica January (13 pkt, 10 zbiórek, 5 asyst), Dwucyfrowe zdobycze punktowe zanotowały także Batabe Zempare (18 pkt), Klaudia Wnorowska (14 pkt) i Alicja Jarząb (12 pkt).

Walka na tablicach była bardzo wyrównana po obu stronach (38:37 w zbiórkach dla Polonii). Zagłębie nieco lepiej dzieliło się piłką (24:21 w asystach dla sosnowiczanek), za to Czarne Koszule doskonale odczytywały intencje przeciwniczek (8:2 w przechwytach dla warszawskiej drużyny). Po meczu w stolicy MB Zagłębie Sosnowiec zajmuje piąte miejsce w tabeli OBLK z bilansem 9:6, zaś koszykarki SKK Polonia Warszawa za sprawą 3 zwycięstw w 14 spotkaniach są na dziewiątej lokacie, wciąż z szansami na awans do czołowej ósemki, gwarantującej udział w fazie play-off.

SKK Polonia Warszawa – MB Zagłębie Sosnowiec 81:86 (19:25, 25:14, 15:28, 22:19)

MB Zagłębie: Quinn Urbaniak-Dornstauder 18 (10 zbiórek), Batabe Zempare 18 (5 zbiórek), Klaudia Wnorowska 14 (4x3pkt), Jessica January 13 (10 zbiórek i 5 asyst), Alicja Jarząb 12 (1x3pkt, 5 asyst), Zoé Wadoux 7 (2x3pkt), Martyna Jasiulewicz 2, Aleksandra Wojtala 2, Marzena Marciniak 0.

Źródło: SKK Polonia Warszawa