Patent na akademiczki z Lublina

0
200

Mistrz Polski pokonany! Wygrywamy na wyjeździe z AZS UMCS Lublin 71:66.

Double-double zaliczyła Batabe Zempare, a najwięcej punktów (19) rzuciła Quinn Urbaniak-Dornstauder. Dzięki tej wygranej wracamy na szczyt ligowej tabeli Orlen Basket Liga Kobiet. To trzecie z rzędu zwycięstwo naszych koszykarek nad zespołem z Lublina. W ubiegłym sezonie oba mecze w sezonie zasadniczym zakończyły się wygranymi naszego zespołu

Od samego początku widać było, że będzie to twarda wymiana ciosów. Dobre wejście w mecz zaliczyła Dominika Ullmann, która dwukrotnie trafiła za trzy oczka (15-11). Lublinianki utrzymały prowadzenie po pierwszej kwarcie za sprawą Elin Gustavsson, i jej akcji 2+1 (21-17). W kolejnej odsłonie do głosu doszła Kylee Shook i wydawałoby się, że lublinianki mają wszystko pod kontrolą (26-19). W tym momencie jednak nastąpił kryzys w lubelskiej ekipie, z które skorzystały sosnowiczanki (28-31). Do szatni obie ekipy zeszły przy remisie 31-31.

W drugiej połowie przyjezdne zaskoczyły lubelską ekipę skuteczną ofensywą zza łuku (36-39). Mistrzynie Polski walczyły, ale Zagłębie było cały czas o jeden krok przed nimi (44-52). Kto wie, jakby potoczyły się dalsze losy meczu, gdyby odpowiedzialności na swoje barki za wykańczanie nie wzięła Shyla Heal (50-52). W czwartej kwarcie równie imponującą serią trafień popisała się Aleksandra Zięmborska, dzięki czemu podopieczne Krzysztofa Szewczyka odzyskały prowadzenie (63-58). Ciężko opisać co spowodowało kolejny zastój w lubelskiej ekipie, ale ponownie brakowało skuteczności w kluczowych momentach. To zadecydowało o zwycięstwie MB Zagłębia Sosnowiec 71-66.

– Dzisiejsza wygrana z mistrzem Polski jest dla nas bardzo ważna. Dzięki niej utrzymujemy się na wysokiej pozycji w tabeli. Od początku wiedziałyśmy, że będzie to ciężki i wyrównany mecz. Na szczęście zdołałyśmy wyjść na prowadzenie w końcówce i utrzymać ten wynik. Te minuty były dla nas kluczowe, bo pomimo zmęczenia udało nam się oddać kilka celnych rzutów, które okazały się decydujące – mówiła na konferencji pomeczowej Klaudia Wnorowska (na zdjęciu), koszykarka MB Zagłębia Sosnowiec.