Trzy razy double-double i punkty zostają w Sosnowcu!

0
1074

CTL Zagłębie znalazło sposób na pokonanie „pszczółek” z Lublina, które do tej pory uległy tylko mistrzowi z Gdyni. Kapitalna gra tercetu January-Sutherland-Bogicević sprawiła, że punkty zostały w Sosnowcu!

Pierwsza połowa to zacięta gra kosz za kosz, która po 20 minutach dała 5-punktowe prowadzenie Zagłębiu. Gdy wydawało się, że po zmianie stron ponownie będziemy świadkami zaciętej gry… „Pszczółki”   Lublina serią 11:0 dosłownie „odleciała” i były na najlepszej drodze do wypracowania bezpiecznej przewagi. Przełamanie przyszło po trafieniach Niny Bogicevic, jednak w kolejnych minutach stroną przeważającą była w dalszym ciągu drużyna z Koziego Grodu. Przed ostatnią kwartą AZS miał 12 „oczek” przewagi i wydawało się, że miejscowe nie będą już w stanie odwrócić losów spotkania.

Ostatnie dziesięć minut regulaminowego czasu gry to kapitalna postawa zespołu Jordiego Aragonesa. Przebudziła się Aishah Sutherland, która trafiała bardzo ważne punkty oraz znakomicie grała w obronie. To właśnie Amerykanka trafieniem zza linii 6,75 dała prowadzenie 62:61 i odegrała bardzo ważną rolę w końcowych minutach meczu. Na 14 sekund przed końcową syreną trafiła Ivana Jakubcova i to przyjezdne były bliżej zwycięstwa – 75:74. W ostatniej akcji meczu faulowana była jednak Jessica January. Na linii rzutów osobistych trafiła jednak tylko jeden z dwóch rzutów wolnych i do wyłonienie zwycięzcy potrzebna była dogrywka.

W niej od początku stroną dominującą była ekipa z Sosnowca. Sosnowiczanki wypracowały sobie kilku punktową przewagę i choć przy stanie 89:80 lublinianki za sprawą dwóch „trójek” doprowadziły do stanu 89:86 to na więcej gospodynie nie pozwoliły rywalkom i wygrały czwarty mecz w sezonie i zarazem drugi z rzędu. Po wyjazdowym triumfie w Gdyni.

która trafiła tylko raz i trzeba było rozegrać dogrywkę. W niej od samego początku stroną przeważającą było Zagłębie, które po znakomitym spotkaniu zasłużenie wygrało.

Kamiah Smalls rzuciła 33 punkty, ale to okazało się za mało, aby odnieść triumf w Sosnowcu. Aż trzy zawodniczki Zagłębia zakończyły mecz z double-double. Dokonały tego: Jessica January (28 punktów, 11 asyst), Aishah Sutherland (22 punkty, 11 zbiórek) oraz Nina Bogićević (21 punktów, 13 zbiórek).

CTL Zagłębie Sosnowiec – Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS 89:86 pd. (15:18, 21:13, 13:30, 26:14 d. 14:11)

CTL: Bogićević 21 , Sagerer 11, Sutherland 22, January 28, Wojtala 4 – Jasiulewicz 1, Wnorowska 2.

Pszczółka: Mack 17, Smalls 33, Stancev 9, Kośla 6, Niedźwiedzka 5 – Sklepowicz, Mestdagh, Trzeciak, Kurach.