Trzecia wygrana z rzędu!

0
912

Koszykarki MB Zagłębie po raz trzeci z rzędu wygrywają na parkietach EnergaBasket Ligi Kobiet! Tym razem w pokonanym polu pozostawiły VBW Arkę Gdynia. Zespół Jordiego Aragonesa pokonał rywalki z Wybrzeża 59:57. To trzecia wygrana sosnowiczanek we własnej hali, tym samym Zagłębie u siebie jest w tym jak na razie niepokonane!

Mimo nieobecności w składzie Batabe Zempare Zagłębie znalazło sposób nas zespół z Gdyni. Zawodniczką meczu Quinn Urbaniak-Dornsatude, która zdobyła 21 punktów i zebrała 9 piłek.

Zaczęło się od 2:5 dla gości i od tego momentu to sosnowiczanki najpierw doprowadziły do stanu 4:5, a następnie wyszły na prowadzenie 6:5 i nie oddały go aż do ostatniej minuty trzeciej kwarty (44:46). Ale po kolei. Pierwszą kwartę MB Zagłębie wygrało 20:11, głównie dzięki skutecznej grze Quinn Urbaniak-Dornastauder oraz Miroslavy Mistinovej. Początek drugiej kwarty dla gości. Gdynianki odrobiły część strat, ale sosnowiczanki po kiepskim początku przebudziły się i ostatecznie do przerwy miejscowe prowadziły 30:27. Niestety dla Zagłębia w trzeciej kwarcie przyjezdne odrabiały straty i dzięki wygranej 21:16 na ostatnią odsłonę oba zespoły schodziły przy stanie 46:48. Ostatnia część meczu rozpoczęła się od akcji rzut za rzut. Po wolnych Urbaniak było po 50. W kolejnych akcjach oba zespoły zanotowały straty. Jessica January wyprowadziły Zagłębie na prowadzenie 52:50, a chwilkę później Urbaniak najpierw zebrała piłkę pod koszem, a następnie zdobyła dewa punkty dla miejscowych (54:50). Pod koszami trwała zacięta walka, a że sosnowiczanki nieźle broniły przyjezdne miały problem ze zdobyciem punktów. Po pierwszej „trójce” w meczu Mistonovej (to zarazem pierwszy celny rzut za trzy punkty Zagłębia) sosnowiczanki prowadziły na nieco ponad pięć minut do końca meczu 57:50. W odpowiedzi gdynianki rzuciły „trójkę (57:53). W kolejnej akcji gdynianki zdobyły dwa punkty (57:55) i trener Jordi Aragones był zmuszony wziąć czas. W kolejnej akcji błąd kroków popełniła  Aleksandra Wojtala, ale świetną „czapą” pod swoim koszem popisała się Urbaniak i akcja przeniosła się pod kosz rywalek. January po faulu wykorzystała jeden rzut wolny (58:55), ale za chwilę przechwyt i Zagłębie wyprowadzało kolejny atak. Gdynianki miały problemy ze skończeniem akcji, ale sosnowiczanki najpierw nie wykorzystały dwóch wolnych (Klaudia Wnorowska – przyp. red.), ale za chwilę ta sama zawodniczka straciła piłkę o na 24 sekundy przed końcem przy stanie 58:57 przyjezdne miały piłkę, ale nie zakończyły akcji punktami, a za chwilę po faulu na linii osobistych stanęła January i zdobyła jeden punkt, po którym przyjezdne już się nie podniosły.

MB Zagłębie Sosnowiec – VBW Arka Gdynia 59:57 (20:11, 10:16, 16:21, 13:9)

MB Zagłębie: Wnorowska 5, Wojtala, January 16, Urbaniak-Dornastauder 21, Mistinova 15 – Wojtylas 2, Jarząb, Grzenkowicz

VBW Arka: Tomasz 8, Kastanek 14, Górecka 16, Borkowskiej 10, Jurkiewicz – Fonatine’a, Żytkowskiej 9, Higginsa 9, Podgórnej, Niemojewskiej