Triple-double January na koniec sezonu zasadniczego

0
276

W ostatnim meczu sezonu zasadniczego MB Zagłębie pokonało na wyjeździe 97:81 i do play-off przystąpi z 6 miejsca.

Bohaterką meczu była nasza kapitan, Jessica January, która zaliczyła w tym pojedynku triple-double. Zdobyła 21 punktów, zaliczyła 12 asyst i zebrała 11 piłek. Dobrą partię po raz kolejny rozegrała także Batabe Zempare, która do 24 punktów dorzuciła 14 zbiórek. Na swoim wysokim poziomie zagrał także pozostałe zagraniczne zawodniczki: Miroslava Mistinova oraz Quinn Urbaniak-Dornstauder.

Na pochwały zasłużyła także ławka rezerwowych, która zdobyła w sumie 17 punktów. Klaudia Wnorowska do 7 “oczek” dorzuciła 8 asyst i 5 zbiórek. Warto także odnotować pierwsze ligowe punkty 15-letniej Aleksandry Lesiak.

Torunianki wygrały co prawda pierwszą kwartę, ale w drugich dziesięciu minutach do głosu doszły sosnowiczanki, które przejęły kontrolę nad wydarzeniami na parkiecie.

Było to czwarte wyjazdowe zwycięstwo w sezonie.

Teraz przed naszą drużyną pierwsza runda fazy play-off, rywalem ekipa z Poznania.

Pierwsze dwa mecze (gra się do trzech wygranych) w sobotę i niedzielę na parkiecie rywalek. Do Sosnowca rywalizacja przeniesie się 18 marca. Wówczas będziemy podejmować akademiczki z Wielkopolski w hali przy ul. Żeromskiego 4c. Początek sobotniego meczu godz. 15.00.