Tanio skóry nie sprzedały

0
551

Koszykarki z Sosnowca przegrały dwa pierwsze mecze półfinałowej rywalizacji z BC Polkowice, ale w pierwszym meczu mocno postraszyły faworyta rywalizacji ulegając 82:88. Kolejny mecz w środę w Sosnowcu.

Bohaterką pierwszego meczu była Erica Wheeler, która dała pierwsza wygraną w serii półfinałowej z MB Zagłębiem Sosnowiec. Amerykanka w całym meczu rzuciła 40 punktów, trafiając aż 9x zza linii 6,75!

Zagłębie dobrze weszło w mecz, po czterech minutach prowadziło 12:6. Odpowiedź miejscowych 10:0 i wyjście na prowadzenie, którego polkowiczanki nie oddały do końca pierwszej połowy. Sosnowiczanki jednak tanio skóry nie sprzedały. Po dwóch kwartach było 53:42.

Po przerwie Zagłębie wzięło się za odrabianie strat i po wygranym fragmencie 15:3 wyszło na prowadzenie 57:56! Nieskuteczna gra mistrza Polski trwała także w kolejnych minutach, gdzie przyjezdne osiągnęły 5–punktową przewagę. Niemoc przerwała Erica Wheeler, która trafiła kolejne „trójki” w meczu. Tym samym wynik po 30 minutach gry brzmiał 67:63 dla „Pomarańczowych”. W ostatniej kwarcie BC ponownie wytoczyło na plac boju swoją najgroźniejszą broń, jaką są rzuty zza linii 6,75, co dało ostatecznie pierwsza wygraną w serii półfinałowej. Erica Wheeler zakończyła mecz z dorobkiem 40 punktów oraz 6 zbiórek i 8 asyst.

Blisko triple-double była z kolei kapitan Zagłębia Jessica January, która zdobyła 19 punktów, zanotowała 12 asyst oraz 7 zbiórek.

W drugim starciu w Polkowicach wygrana miejscowych była okazalsza. Spotkanie zakończyło się wynikiem 90:70. Najmocniejszą bronią gospodyń ponownie były rzuty za trzy punkty. Mistrz Polski po 10 minutach gry prowadził 19:12, by w kolejnych 10 minutach w dalszym ciągu nadawać ton rywalizacji z Zagłębiem. W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie, BC Polkowice kontrolowało wydarzenia na parkiecie i odniosło w pełni zasłużone zwycięstwo. Ponownie blisko triple-double była January, tym razem z dorobkiem: 18 punktów, 10 asyst i 9 zbiórek. Indywidualne powody do zadowolenia mogła mieć także Alicja Jarząb, która pobiła rekord punktowy w meczu notując 11 “oczek”.

Teraz rywalizacja przenosi się do Sosnowca. W środę w hali przy ul. Żeromskiego Zagłębie podejmie rywalki o godz. 18.00. Jeśli sosnowiczanki wygrają kolejny mecz dzień później, także o godz. 18.00.

BC Polkowice – MB Zagłębie Sosnowiec 88:82 (33:25, 20:17, 14:21, 21:19)

BC Polkowice: Erica Wheeler 40 (9x3pkt, 8 as), Sasa Cado 11, Artemis Spanou 11, Weronika Gajda 8, Bożena Puter 7, Liliana Banaszak 4 (8 zb), Weronika Telenga 4 (9 zb), Klaudia Gertchen 3.

MB Zagłębie Sosnowiec: Batabe Zempare 22, Jessica January 19 (12 as), Quinn Urbaniak-Dornstauder 17 (14 zb), Klaudia Wnorowska 9, Miroslava Mistinova 9, Alicja Jarząb 6, Łucja Grzenkowicz 0, Sylwia Wojtylas 0.

BC Polkowice – MB Zagłębie Sosnowiec 90:70 (19:12, 22:19, 23:21, 26:16)

BC Polkowice: Erica Wheeler 13 (10 as), Sasa Cado 15 (5×3), Artemis Spanou 5, Weronika Gajda 14 (3×3), Bożena Puter 8, Liliana Banaszak 5, Weronika Telenga 12, Klaudia Gertchen 18 (5×3).

MB Zagłębie Sosnowiec: Batabe Zempare 15, Jessica January 18 (10 as), Quinn Urbaniak-Dornstauder 8 (8 zb), Klaudia Wnorowska 10, Miroslava Mistinova 6, Alicja Jarząb 11, Łucja Grzenkowicz 2, Sylwia Wojtylas 0, Nina Micek 0, Marzena Złocińska 0.