Świąteczna wygrana

0
488

Od wygranej rozpoczęły rundę rewanżową koszykarki MB Zagłębie. Sosnowiczanki we własnej hali wciąż są w tym sezonie niepokonane. Tym razem na tarczy opuściła Sosnowiec ekipa Polonii Warszawa. To ósme zwycięstwo w sezonie ekipy Jordiego Aragonesa.

W pierwszych minutach oba zespoły miały problemy ze skutecznością. Szybciej nerwy opanowały sosnowiczanki, a sygnał do ataku dała Batabe Zempare, która zdobyła pięć punktów z rzędu. Miejscowe lepiej radziły sobie w rzutach za trzy punkty (trzy celne próby) i pierwsza kwarta zakończyła się wygraną Zagłębie 22:12.

Drugą kwartę Zagłębie rozpoczęło od kolejnej celnej „trójki”, tym razem rezerwowej Łucji Grzenkowicz. Chwilę potem po raz kolejny za trzy punkty trafiła Miroslava Mistinova. Był to szósty celny rzut sosnowiczanek zza linii 6,25 m. Dobrą zmianę dała w tej kwarcie Grzenkowicz, która pojawiła się na parkiecie w miejsce Quinn Urbaniak-Dornstauder. Po celnej „trójce” Jessicy January Zagłębie na nieco ponad trzy minuty przed przerwą prowadziło 35:21. Kolejne punkty dorzuciły inna rezerwowa, Klaudia Wnorowska oraz Mistinova i do przerwy Zagłębie prowadziło 41:27.

Początek trzeciej kwarty dla Zagłębia. Punktowała Mistinova oraz Urbaniak, która kapitalnie radziła sobie pod tablicami. Po niespełna pięciu minutach tej odsłony sosnowiczanki prowadziły już 49:32. Zespół ze stolicy próbował gonić, ale Czarne Koszule miały problemy ze zdobywaniem punktów z dystansu. W dalszej fazie gry „pudłować” zaczęły zawodniczki Jordiego Aragonesa i Polonia nieco podgoniła (51:39). W końcówce świetną akcją popisała się Grzenkowicza, która najpierw zebrała piłkę w ataku, a następnie oddała celny rzut, a w ostatnich sekundach celną „trójką” popisała się Aleksandra Wojtala i przed ostatnią kwartą Zagłębie prowadziło 56:39. Trzecią kwartę sosnowiczanki wygrały 15:12.

Na początku czwartej kwarty parkiet z grymasem bólu opuściła January, która w tym meczu nie pojawiła się już na parkiecie. Sprawy w swoje ręce wzięła więc najskuteczniejsza w tym meczu Mistonova, która w krótkim odstępie czasu zdobyła pięć punktów (w tym kolejna „trójka”). Na niespełna dwie minuty przed końcem Zagłębie prowadziło już różnicą 18 punktów (67:49) i było praktycznie po meczu.

W końcówce meczu trener Aragones dał zadebiutować utalentowanej 15-letce, Ninie Micek.

MB Zagłębie Sosnowiec – SKK Polonia Warszawa 69:57  (22:12,19:15, 13:18)

MB Zagłębie: Wojtala 10, January 8, Zempare 9, Urbaniak-Dornastauder 10 (11 zb.), Mistinova 19 (10 zb.) – Wnorowska 4, Grzenkowicz 7, Zuziak, Jarząb 2, Micek.

Polonia: Pawłowska 4, Stępień 2, Keys 11, Radić 11, Jackson 8 – Mistygacz 3, Siemienas, Sosnowska 6, Leszczyńska 10, Sztąberska 2.