Przesądziła trzecia kwarta

0
7121

Trzecie kolejne zwycięstwo koszykarek z Sosnowca. Tym razem ekipa Zagłębia pokonała we własnej hali GTK Gdynia 99:62. O losach meczu przesądziła trzecia kwarta wygrana przez miejscowe różnicą 11 punktów.

Gdynianki wysoko postawiły poprzeczkę Zagłębiu, które było faworytem spotkania. Pierwszą kwartę Zagłębie wygrało jedynie różnicą sześciu punktów, a w drugiej górą nieocvzekiwanie były gdynianki, które wygrały ten fragment meczu jednym „oczkiem” i do przerwy sosnowiczanki prowadziły zaledwie pięcioma punktami.

Dziewięć punktów z rzędu w pierwszych minutach trzeciej kwarty przesądziło sprawę. Celne rzuty Sydney Wallace i Jassicy January sprawiły, że Zagłębie odskoczyło rywalkom na bezpieczną przewagę, którą z minuty na minutę powiększało.

W czwartej kwarcie przyjezdne odpadły z sił, a Zagłębie skwapliwie wykorzystało niemoc rywalek wygrywając ostatnią odsłonę różnicą 21 punktów.

Najskuteczniejsza w ekipie Adama Kubaszczyka była tym razem Wallace, która zdobyła 21 punktów, ale z dobrej strony pokazały się wszystkie zagraniczne koszykarki.

O sporym pechu może mówić Tori Jarosz, która na początku sezonu doznała urazu mięśniowego i musiała pauzować. Wróciła do gry przed dwoma tygodniami w starciu z Energą Toruń, a w minioną środę w meczu z Politechniką Gdańską doznała urazu nosa. Pierwotnie podejrzewano złamanie, ale skończyło się na silnym stłuczeniu i niebawem Amerykanka powinna wrócić do gry.

CTL Zagłębie Sosnowiec – GTK Gdynia 99:62  (25:19, 17:18, 26:15, 31:10)

CTL Zagłębie: January 16, Jasnowska 7, Vucković 16, Wallace 21, Toure 18 – Wojtala 2, Rutkowska 2, Stasiuk 14, Jasiulewicz 3

GTK: Niemojewska 4, Kalenik 5, Rudzka 11, Żytkowska 8, Marcinkowska 17 – Bazan 2, Borkowska 6, Makurat 6, Szmyrka 3, Teler