Plan wykonany, młodzież dostała szansę

0
302

Sensacji nie było. Sosnowiczanki pewnie wypunktowały okupującą ostatnią pozycję w tabeli ekipę z Bydgoszczy 97:70. Zagłębie do wygranej poprowadziła Batabe Zempare, która zaliczyła double-double.

Do meczu z zespołem z Bydgoszczy sosnowiczanki przystąpiły bez Aleksandry Wojtali, która w tym sezonie już się nie pojawi z powodu kontuzji, zabrakło także Jessicy January, która nadal nie jest w pełni sił. Zagłębie opuściła z kolei Jennifer Coleman, która tymczasowo zastąpiła January. W związku z tym, że okno transferowe kończy się z końcem stycznia zarząd klubu zdecydował ponownie zgłosić do rozgrywek January. Z kolei dochodząca do pełnej sprawności po urazie Quinn Urbaniak-Dornstauder rozpoczęła spotkanie na ławce rezerwowych. W tej sytuacji w pierwszej piątce znalazło się miejsce dla Alicji Jarząb oraz Łucji Grzenkowicz, za rozgrywanie odpowiedzialna była za to Miroslava Mistinova.

Spotkanie rozpoczęło się od szybkiego 5:0 dla gości, potem jeszcze rywalki prowadziły 7:6, ale po celnej „trójce” Jarząb Zagłębie wyszło na prowadzenie 9:7, które nie oddało już do końca meczu.

Po pierwszej kwarcie Zagłębie prowadziły różnicą siedmiu „oczek”. W drugich dziesięciu minutach pod koszami brylowały Batabe Zempare oraz Urbaniak-Dornstauder. Grające krajowym składem bydgoszczanki w rzutach z dystansu radziły sobie przyzwoicie, ale pod koszami miały sporo problemów.

Przy stanie 33:20 na nieco ponad sześć minut do końca drugiej kwarty trener gości poprosił o czas. Jego rady na niewiele się zdały bo pięć kolejnych punktów z rzędu zyskały sosnowiczanki, które zdominowały wydarzenia na parkiecie.

Do przerwy sosnowiczanki prowadziły różnicą 28 punktów (56:28), a Zempare po dwudziestu minutach miała już na koncie 20 punktów i 10 zbiórek.

W drugiej połowie sosnowiczanki systematycznie powiększały przewagę. Długimi fragmentami wynosiła ona ponad trzydzieści punktów. W ostatnich minutach trener Jordi Aragones dał pograć głównie polskim zawodniczkom, doczekaliśmy się także debiutu utalentowanej, 15-letniej Aleksandry Lesiak, kolejne minuty „złapała” także inna wychowanka Nina Micek.

Najwięcej punktów (27) zdobyła dla Zagłębia Zempare, z kolei dla bydgoszczanek najwięcej punktów rzuciła Karina Michałek (29).

Dzięki tej wygranej Zagłębie awansowało na czwarte miejsce w tabeli. To dziesiąta wygrana sosnowiczanek w sezonie.

MB Zagłębie Sosnowiec – Polskie Przetwory Basket 25 Bydgoszcz 97:70 (19:12, 37:16, 20:17, 21:25)

MB Zagłębie: Wnorowska 9, Jarząb 8, Grzenkowicz 6, Zempare 27, Mistinova 22 – Zuziak 7, Urbaniak-Dornstauder 12, Wojtylas 6, Micek, Lesiak.

Polskie Przetwory Basket 25: W.Sobiech 15, Zmierczak 6, Krupa 9, Michałek 29, Wieczyńska  6 – Kuriata, R.Sobiech, Maławy, Jeziorna 1, Pawlikowska 4.