Ostatnie spotkanie przed przerwą reprezentacyjną

0
556

Koszykarki z Sosnowca po raz kolejny odrabiają dziś zaległości. W meczu II kolejki zagrają w Polkowicach. Ligowe boje odbędą się także w Poznaniu i Gorzowie Wlkp. To ostatnie starcia przed przerwą na gry kwalifikacyjne reprezentacji Polski do EuroBasketu.

Nasz zespół w dwóch ostatnich meczach zaprezentował dwa odmienne oblicza. W minioną środę sosnowiczanki po emocjonującym spotkaniu zanotowały pierwszą ligową wygraną 79:76. W sobotę już tak dobrze nie było i ekipa Adama Kubaszczyka gładko uległa „Pszczółką” z Lublina 68:86. Postawa zespołu w dużej mierze uzależniona jest od formy Amerykanek, Sydney Wallace oraz Jessicy January, motorów napędowych drużyny CTL Zagłębie. Niestety w Polkowicach nie wystąpi jeszcze Tori Jarosz, który doznała urazu mięśniowego i do dyspozycji trenera będzie dopiero po przerwie na reprezentację. W meczu ze Ślęzą godnie zastąpiła ją Maryna Czyżniewska. W starciu w Lublinie inna środkowa, Martyna Stasiuk błysnęła z kolei skutecznością w rzutach za trzy punkty. – Zespół z Sosnowca, mimo że jest beniaminkiem to dysponuje bardzo doświadczonym składem. W ich składzie są zawodniczki, które seriami potrafią zdobywać punkty. Poprzednie mecze pokazały, że są w stanie zagrozić nawet faworytom tej ligi i praktycznie w każdym z dotychczasowych meczów do końca były w grze – mówi Karol Kowalewski, trener drużyny z Polkowic.

W zespole z Dolnego Śląska bardzo dobre humory po trzech łatwo wygranych spotkaniach już dawno minęły, a to za sprawą ostatniego meczu z Enea AZS Poznań. Rywalki wysoko postawiły poprzeczkę i były blisko wygranej, lecz ostatecznie punkty Keishy Hampton oraz Aaryn Ellenberg-Wiley dały bardzo ważną wygraną. To właśnie te dwie zawodniczki mogą dać wygraną z Zagłębiem, jednak nie można zapominać także o Draganie Stanković oraz Abigail Glomazic Z tymi zawodniczkami sosnowiczankibyć może będą mieć duży problem w strefie podkoszowej, gdyż na papierze zdecydowaną przewagę w tej części parkietu mają „Pomarańczowe”.

Początek meczu w Polkowicach o godz. 19.00. Transmisja w TVCOM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here