Zryw w końcówce nie dał wygranej

0
569

Ambitna gra do końca i wygrana w ostatniej kwarcie różnicą 12-punktów nie dało zwycięstwa w Bydgoszczy. W starciu z ekipą Polskie Przetwory 25 Basket przegrywamy 73:78.

W Bydgoszczy trener Jordi Aragones mógł już skorzystać z usług Niny Bogicević, która przez kilka ostatnich tygodni zmagała się z urazem biodra. Ponadto do składu wróciła Aishah Sutherland, która uporała się z chorobą.

Rywalki miały swoje problemy. Najpierw ciężka kontuzja wyeliminowała z gry do końca sezonu Janessę Jeffery, a w minionym tygodniu testy na COVID Jillian Alleyne oraz Nathalie Fontaine wypadły niejednoznacznie i dla bezpieczeństwa obie nie zagrały w sobotnim spotkaniu 17. kolejki EBLK. W takiej sytuacji trener miejscowych Piotr Kulpeksza do pierwszej piątki desygnował Niki Eivery oraz Karolinę Poboży, a do protokołu wpisanych zostało w sumie zaledwie 9 zawodniczek.

Po czterech minutach gry gospodynie prowadziły 11:4, ale potem do głosu doszły nasze zawodniczki, które pierwszą kwartę wygrały 20:19. Kolejne dziesięć minut dla bydgoszczanek, które na przerwę schodziły z 9-punktowym zapasem.

W trzeciej odsłonie miejscowe podwyższyły prowadzenie, a ich główną bronią były rzuty za trzy punkty. W końcówce trzeciej kwarty rywalki prowadziły już 18 punktami. Celna trójka Bogicević i akcja Jessicy January sprawiły, że nasz zespół zniwelowała nieco straty, ale przed ostatnią odsłonę meczu miał do odrobienia w sumie 17 punktów (49:66).

Wydawało się, że czwarta kwarta będzie formalnością, ale nasz zespół tanio skóry nie sprzedał. Zaczęło się od szybkie 5:0 dla Zagłębia, a w głównych rolach wystąpiły najskuteczniejsze w ekipie CTL Zagłębie Bogicević oraz January.

Na minutę i jedną sekundę przed końcową syreną m.in.: dzięki rzutom za trzy punkty Bogicević i Aleksandry Wojtali przewaga Basket 25 zmalała do sześciu oczek (76:70). Niki Eivera nie pomyliła się jednak na linii rzutów wolnych i “trójka” Bogicević, w sumie szósta w meczu na niewiele się już zdała. Miejscowe wygrały ostatecznie 78:73 i zgarnęły komplet punktów.

Przed Zagłębiem teraz odrabianie zaległości. W najbliższą sobotę ma się odbyć zaległy mecz z SKK Polonia Warszawa, który najprawdopodobniej zadecyduje z którego miasta do play-off przystąpi nasz team.

Polskie Przetwory Basket 25 Bydgoszcz – CTL Zagłębie Sosnowiec 78:73 (19:20, 21:11, 26:18, 12:24.)
Basket 25: W. Sobiech 7, Eivery 22, Poboży 0, Miškinienė 11, Michałek 14 oraz Stankiewicz 16, Zmierczak 0, Zasada 8.
Zagłębie: Sutherland 13, Wojtala 7, Sagerer 7, January 20, Jasiulewicz 1 oraz Wnorowska 1, Bogićević 24, Zuziak 0.