Zrobiły sobie świąteczny prezent

0
796

Czwarta kolejna wygrana, trzeci wyjazdowy triumf z rzędu. To będą wesołe święta dla koszykarek CTL Zagłębie. Po raz pierwszy w sezonie prym w zespole wiodły rodzime zawodniczki. Najwięcej punktów zdobyła Aleksandra Wojtala, a sosnowiczanki pokonały Enea AZS Politechnika Poznań 78:62.

Ekipa z Sosnowca ponownie musiała sobie radzić bez Serbki Niny Bogicević, która zmaga się z urazem biodra. Podobnie jak w Toruniu na parkiecie zastąpiła ją Martyna Jasiulewicz i ponownie nie zawiodła. 23-latka trafiła cztery na pięć prób „za trzy”, a w całym meczu zdobyła w sumie 14 punktów. Skuteczne były także inne Polki. 17 punktów rzuciła Wojtala, która rozegrała chyba najlepszy mecz w seniorskiej karierze. Doskonale spisały się także rezerwowe Karolina Zuziak i Klaudia Wnorowska. Obie zdobyły po 8 punktów. Ta pierwsza miała stuprocentową skuteczność na linii rzutów wolnych, z kolei druga świetnie walczyła pod koszem notując 8 zbiórek.

Po pierwszych minutach zanosiło się na mecz bez historii. Pierwszą kwartę przyjezdne wygrały różnicą 16 punktów. W kolejnych dziesięciu minutach niemal roztrwoniły całą przewagę. Do przerwy 36:32 dla Zagłębia i wydawało się, że po przerwie będziemy świadkami zaciętego boju. Trener Jordi Aragones trafił jednak w przerwie do swoich podopiecznych, które kapitalnie rozpoczęły drugą połowę. Sosnowiczanki szybko odskoczyły na bezpieczny dystans i nie dały sobie wydrzeć wygranej mimo, że w czwartej kwarcie za faule „spadła” Jessica January, podobnie jak Sarah Sagerer, która tym razem nie miała dnia. Austriaczka nie zdobyła ani jednego punkty. Dobre zawody rozgrywała za to Aishah Sutherland i w końcówce to Amerykanka wraz z rodzimą młodzieżą kontrolowały wydarzenia na parkiecie.

Sutherland podobnie jak January zaliczyły double-double. Ta pierwsza w postaci 16 punktów oraz 11 zbiórek, z kolei kapitan January zapisała na koncie 13 punktów i 10 asyst.

Enea AZS Politechnika Poznań – CTL Zagłębie Sosnowiec 62:78 (9:25, 23:11, 12:26, 18:16)

POZNAŃ: Rogozińska 11 (2×3), Trzeciak 3, Davis-Reimer 12, Popović 18 (1×3), Liubnets 8 – Grądzka, Demczur, Marciniak 9, Piechowiak 1. Trener Grzegorz ZIELIŃSKI.

SOSNOWIEC: Sutherland 16 (2×3), Wojtala 17 (3×3), Sagerer, January 13 (2×3), Jasiulewicz 14 (4×3) – Wnorowska 8, Jastrzębska, Zuziak 10. Trener Jordi ARAGONES.