Zagłębie gra dalej

0
404

Sensacji nie było. W pierwszym meczu ćwierćfinałowym Suzuki Puchar Polski MB Zagłębie rozgromiło I-ligową Wisłę CanPack Kraków.

Do składu sosnowieckiej drużyny powróciła Jessica January, która przez dobrych kilka tygodni pauzowała z powodu urazu. Od początku meczu ton wydarzeniom na parkiecie nadawały gospodynie turnieju finałowego. W pierwszej kwarcie krakowianki z dwiema były zawodniczkami Zagłębia w składzie: Martyną Stasiuk oraz Martyną Jasiulewicz jeszcze dotrzymywały kroku ekipie z Sosnowca i pod koniec kwarty zniwelowały stratę do pięciu punktów. Kluczowa dla losów meczu okazała się druga kwarta wygrana przez miejscowe różnicą 20 punktów. Po przerwie trener Jordi Aragones dał pograć zmienniczkom. Trzecią kwartę dwoma punktami na swoją korzyść rozstrzygnęły krakowianki, ale w ostatnich dziesięciu minutach skuteczniejsze były sosnowiczanki, które już na początku tej odsłony prowadziły różnicą ponad trzydziestu punktów. W końcówce szkoleniowiec sosnowiczan sdał pograć jeszcze młodzieży wpuszczając do gry utalentowane juniorki: Ninę Micek, Aleksandrę Lesiak oraz Marzenę Złocińską. I to właśnie po rzucie tej pierwszej na nieco ponad minutę przed końcem Zagłębie prowadziło różnicą 41 punktów (85:44)!

Ostatecznie Zagłębie wygrało 90:46 i jutro zmierzy się w walce o finał z BC Polkowice. Początek meczu godz. 20.00.

MB Zagłębie Sosnowiec – Wisła CanPack Kraków 90:46  (22:17, 29:9, 11:13, 28:7)

MB Zagłębie: Wnorowska 12, January 14, Zempare 14, Urbaniak-Dornstauder 11, Mistinova 19 – Wojtylas 5, Jarząb 6, Grzenkowicz 4, Micek 2, Lesiak, Złocińska 3

Wisła: Kuczyńska 5, Stasiuk 8, Jasiulewicz 11, Krzywoń 6, Jackowska  9 – Kozłowska, Góral, Kwiecień 2, Bukowczan 3, Natkaniec 2, Wojas