Zacięty bój o brąz

0
455

Po zaciętym meczu w Gorzowie Wlkp. przegrywamy w pierwszym meczu rywalizacji o brązowy medal. Zagłębiu nie pomogło triple-double Jessiki January, która zdobyła 26 punktów, zebrała 13 piłek i zaliczyła 12 asyst.

Ekipę z Gorzowa do wygranej poprowadził duet Lindsay Allen oraz Alanna Smith, rzucając łącznie 63 z 89 punktów całego zespołu z Gorzowa.

Lider sezonu zasadniczego z Gorzowa Wlkp. po meczu walki, pokonał w pierwszym starciu “małego finału” rewelację sezonu z Sosnowca. Po pierwszej kwarcie na 3-punktowym prowadzeniu były gospodynie (20:17), które kolejną kwartę wygrały 23:22. Po zmianie stron lekką przewagę uzyskała drużyna z Gorzowa Wlkp., jednak w dalszym ciągu Zagłębie było w „grze”. O końcowym rezultacie zadecydowała ostatnia kwarta, gdzie przy stanie 87:85 dwa celne rzuty wolne zapisała na swoim koncie Lindsay Allen na 10 sekund przed końcem.

W drużynie Zagłębia drugim wynikiem punktowym po January mogła się pochwalić Quinn Urbaniak-Dornstauder, która dorzuciła 24 “oczka”.

Teraz rywalizacja przenosi się do Sosnowca. Najbliższy mecz już 11 kwietnia (wtorek) w hali przy ul. Żeromskiego 4c.