Zabrakło niewiele…

0
625

Po zaciętym boju koszykarki CTL uległy w Bydgoszczy ekipie KS Basket 82:77.

Sosnowiczanki po ostatnim boju, w którym mocno postraszyły CCC Polkowice tym razem postawiły się innej drużynie z czuba tabeli. Zespół Adama Kubaszczyka minimalnie uległ ekipie z Bydgoszczy, a szansę na zwycięstwo stracił w ostatniej kwarcie wygranej przez rywalki różnicą sześciu punktów.

Zespół Zagłębia prowadził jak zwykle duet Amerykanek Jessica January i Sydney Wallace. Obie zdobyły w sumie 49 punktów. Sosnowiczanie po raz kolejny dobrze celowały „za trzy”. Najwięcej punktów w ten sposób zdobyła Monika Jasnowska, która rzuciła cztery „trójki”.

Sosnowiczanki wygrały pierwszą kwartę różnicę trzech punktów, ale w kolejnych dziesięciu minutach ośmioma punktami wygrały rywalki i do przerwy prowadziły różnicą pięciu punktów.

Kolejną odsłonę wygrały sosnowiczanki, które nie poddały się i walczyły do końca o końcowy triumf. Ostatecznie odrobiły cztery punkty i o wszystkim miała zadecydować ostatnie dziesięć minut. Niestety dla naszej ekipy ostatnie słowo należało do rywalek, które przeważyły szalę wygranej na swoją korzyść.

KS Basket 25 Bydgoszcz – CTL Zagłębie Sosnowiec 82:77 (22:25, 24:16, 14:18, 22:18)

KS Basket 25: Jeffery 4, Sobiech 2, Burdick 7 (18 zb.), Michałek 13, Evans 27 – Faleńczyk 5, Mcbride 9, Międzik 15 (5×3)

Trener: Piotr  Kulpeksza

Zagłębie: January 21 (3×3), Jasnowska 12 (4×3), Vucković 4,  Wallace 28 (4×3), Jarosz 1 – Toure 8, Jasiulewicz, Wojtala, Stasiuk 3

Trener: Adam Kubaszczyk