Wraca na „stare śmieci”

0
195

Sarah Sagerer w minionym sezonie broniła barw zespołu z Torunia. W sobotę zagra przeciwko byłemu klubowi.

Austriaczka broniła barw Energii Toruń w sezonie 2020/2021. Do zespołu dołączyła w trakcie rozgrywek, w sumie rozegrała w klubie z miasta pierników 13 spotkań. Wszystkie w pierwszej piątce. Średni dorobek punktowy z tamtego okresu to 16,6 pkt na mecz.

Odkąd przyszła do Sosnowcu opuściła tylko jeden mecz. Siedem razy wychodziła na parkiet w pierwszej piątce. 13,9 pkt na mecz to dotychczasowy wynik Sarah. Jak do tej pory najskuteczniejsza była w meczu z mistrzem Polski. Zdobyła wówczas 19 punktów. – Nina Bogicević przeciwko koleżankom z Poznania zagrała świetne zawody, z kolei nasza była zawodniczka Monika Jasnowska już w barwach Ślęzy dała popis w meczu w naszej hali. Skoro tak to działa to pewnie Sarah zagra dobre zawody w Toruniu gdzie jedziemy po wygraną – podkreśla Marek Lesiak, prezes CTL Zagłębie.

Zagłębie w ostatniej kolejce pokonało po dogrywce faworyta z Lublina, czym jeszcze bardziej namieszało w ligowej tabeli. Teraz czas na kolejną wygraną – tym razem z drużyną z Torunia, która w ostatnich meczach mimo porażek (z zespołami z Poznania oraz Warszawy) nie grała źle. Sosnowiczanki powalczą w Toruniu o drugą wyjazdową wygraną, a zarazem trzecią kolejną wygraną.

Nasz zespół jeśli chce z Torunia wrócić z dwoma punktami musi przede wszystkim zneutralizować poczynania Oumoul Sarr oraz Evelyn Adebayo, czołowych zawodniczek toruńskiej drużyny.

Początek meczu w Toruniu w sobotę o godz. 18.00.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here