Ważny bój we Wrocławiu

0
598

W środę o godz. 18 w zaległym meczu 12. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet nasza drużyna zmierzy się we Wrocławiu z miejscową Ślęzą. Dzisiejszy pojedynek ma duże znaczenie w kontekście walki o miejsce w play-off.

W pierwszym meczu tych drużyn w Sosnowcu góra była ekipa CTL Zagłębie. 28 października zespół Adama Kubaszczyka pokonał wrocławianki 79:76, a o wygranej przesądziła znakomita trzecia kwarta w wykonaniu sosnowiczanek wygrana 29:12. W czwartej kwarcie rywalki goniły, ale ostatecznie Zagłębie dowiozło wygraną do końca. Było to pierwsze w sezonie zwycięstwo naszej drużyny.

We Wrocławiu Zagłębie powalczy o pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w sezonie oraz przełamanie złej passy, gdyż pięć ostatnich gier to pasmo porażek. Zagłębie w tym czasie mocno postawiło się zarówno mistrzowi Polski (porażka z VBW Arka Gdynia 78:85, gdzie na 2,5 minuty przed końcową syreną był jeszcze remis) jak również ekipie Basketu Bydgoszcz, ulegając ostatecznie rywalkom 77:82. Do pewnego momentu sosnowiczanki toczyły także wyrównany pojedynek z CCC Polkowice, a ostatni mecz w Gorzowie przegrały po finiszu rywalek w ostatnich minutach gry.

Obecnie zespół CTL Zagłębia zajmuje 8. miejsce w tabeli i wyprzedza Ślęzę o jedno oczko.

To dla nas bardzo ważny mecz. Dziewczyny w ostatnich tygodniach pokazały, że mamy potencjał, ale w decydujących momentach brakowało doświadczenia, boiskowego cwaniactwa, trochę rutyny. We Wrocławiu aby myśleć o zwycięstwie cała drużyna musi zagrać na najwyższym poziomie – podkreśla Marek Sałata, prezes Zagłębia.

Początek meczu Ślęza Wrocław – CTL Zagłębie Sosnowiec 20 stycznia o godz. 18. Transmisję ze spotkania przeprowadzi TVCom.pl