Walczyły do końca

0
314

Osłabione brakiem Aishy Sutherland oraz Niny Bogicević Zagłębie poległo w Gorzowie 71:87.

Mimo ambitnej postawy przegrywamy w Gorzowie. 22 punkty Sarah Sagerer oraz 20 “oczek” Jessicy January nie wystarczyło aby wywieźć z trudnego terenu komplet punktów. Brawa za walkę do końca. Bez Aishy Sutherland oraz Niny Bogicevic trudno było być optymistą przed meczem z wymagającym rywalem, ale mimo to drużyną pokazała charakter i walczyła do końca.

Po raz pierwszy w wyjściowym składzie zadebiutowała najmłodsza w zespole Klaudia Wnorowska i był to niezły występ (8 punktów), poza tym pierwsze punkty na parkietach ekstraligi zaliczyła Patrycja Jastrzębska (5 punktów).

Do przerwy zespół Jordiego Aragonesa przegrywał ośmioma punktami, choć w drugiej kwarcie zdołał odrobić kilka “oczek” doprowadził do stanu po 35. Niestety w trzeciej kwarcie miejscowe podwyższyły prowadzenie o kolejne osiem punktów i kontrolowały wydarzenia na parkiecie. Sosnowiczanki do końca walczyły o zniwelowanie strat i ostatecznie udało im się “zejść” poniżej 20 punktow.

Za tydzień Zagłębia czeka wyjazd do Bydgoszczy, a 29 stycznia we własnej hali zmierzą się w zaległym meczu z Polonią Warszawa.

PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp. – CTL Zagłębie Sosnowiec 87:71 (25:19, 21:19, 25:17, 16:16)

PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp: Hristova 24, Jones 19, Hurt 16, Owczarzak 13, Tikhonenko 7, Matkowska 5, Keller 3, Dźwigalska 0

CTL Zagłębie: Sagerer 22, January 20, Jasiulewicz 8, Wnorowska 8, Wojtala 6, Jastrzębska 5, Zuziak 2,