Tylko Zempare dotrzymała kroku

0
243

Brak w składzie MVP stycznia na parkietach EnergaBasket Ligi, Stephanie Mavunga nie pomógł Zagłębiu, które w mocno osłabionym składzie przystąpiło do meczu z BC Polkowice.

Zespół Jordiego Aragonesa bez szans w starciu z faworyzowanymi rywalkami. Postawa Batabe Zempare, która zdobyła 29 punktów i zaliczyła 12 zbiórek to za mało w starciu z tak mocnym rywalem.

Wprawdzie w meczowej kadrze znalazła się Jessica January, ale na parkiecie jeszcze się nie pojawiła. Kontuzję leczy Aleksandra Wojtala, ponadto w starciu z drużyną z Dolnego Śląska nie mogły wystąpić Karolina Zuziak oraz Łucja Grzenkowicz, a to oznaczało się, że na ławce rezerwowych znalazły się aż trzy juniorki.

Zaczęło się zgodnie z planem od szybkiego 0:9. Za sprawą dwóch „trójek” Batabe Zempare oraz Miroslavy Mistinovej sosnowiczanki doprowadziły do stanu 8:13, ale potem było już tylko gorzej.

Nie zawodziła jedynie Zempare, która do przerwy zdobyła 16 punktów, przy dorobku drużyny wynoszącym 26 „oczek”.

Polkowiczanki górowały w każdym aspekcie koszykarskiego abecadła i już do przerwy prowadziły różnicą ponad 20 punktów.

Po przerwie sosnowiczanki próbowały nawiązać walkę i pierwsze minuty po wznowieniu gry należały do Zagłębia, które poprawiło skuteczność. Problem w tym, że punktowały tylko Zempare i Mistinova. Trzecią kwartę miejscowe ostatecznie wygrały 18:16.

W ostatnich dziesięciu minutach przyjezdne podwyższyły jeszcze prowadzenie w pełni kontrolując wydarzenia na parkiecie. Warto odnotować jeszcze debiut niespełna 16-letniej Marzeny Złocińskiej.

MB Zagłębie Sosnowiec – BC Polkowice 57:82 (14:27, 12:20, 18:16, 13:19)

MB Zagłębie: Wnorowska 5, Jarząb 2, Zempare 29, Urbaniak-Dornstauder 8, Mistinova 11 – Wojtylas 2, Złocińska

BC Polkowice: Friskovec 6, Puter 5, Wheeler 9, Spanou 7, Telenga 19 – Gajda 7, Getchner 9, Banaszak 18, Zasada, Stępień 2.