Triple-double January i czwarta wygrana w sezonie

0
811

Kolejny triumf koszykarek MB Zagłębie! Zespół Jordiego Aragonesa pokonał na wyjeździe SKK Polonię Warszawa 66:56. Triple-double zaliczyła w tym meczu Jessica January (17 pkt., 14 zb. i 11 asyst), z kolei double-double Batabe Zempare (12 pkt. i 10 zb.). Do tego 18 punktów Miroslavy Mistinovej, która zaliczyła 4 “trójki” i czwarta wygrana w tym sezonie stała się faktem.

Pierwsza kwarta zdecydowanie dla Zagłębia. Zakończyła się ona wygraną różnicą 11 punktów, choć po jednej z “trójek” Mistinovej wynik brzmiał 8:22.

W kolejnych dziesięciu minutach sytuacja diametralnie się zmieniła. Polonia dzięki mocnej defensywie i poprawie skuteczności zaczęła gonić wynik i dzięki wygranej w tej odsłonie 20:7 na przerwę Czarne Koszule schodziły przy prowadzeniu 33:31.
Na początku trzeciej kwarty miejscowe jeszcze prowadziły (42:36), ale z czasem sosnowiczanki odzyskały wigor i dzięki dojrzałej grze, a zarazem przy nieskuteczności Polonii odzyskały prowadzenie, którego jak się potem okazało nie oddały już do końca meczu (44:42 po “trójce” January).

Warszawianki na początku ostatniej odsłony doprowadziły do stanu 46:47, ale na więcej już nie było ich stać. Świetnie grała January (evel 30), skuteczna była wspomniana Mistinova, w końcówce przebudziła się z kolei Quinn Urbaniak-Dornstauder (8 pkt i 13 zbiórek). Mniej skuteczna niż ostatnio była Zempare, ale jak zwykle walczyła i była solidna pod tablicami.

Dzięki tej wygranej nasz zespół awansował na trzecie miejsce w tabeli rozgrywek. Tymczasem już w sobotę do hali przy ul. Żeromskiego zawita liderm ekipa VBW Arka Gdynia. Początek meczu godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy!

SKK Polonia Warszawa – MB Zagłębie Sosnowiec 56:66 (13:24, 20:7, 11:16, 12:19)

Polonia: Jackson 20 (11 zb), Vintsilaiou 14, Pawłowska 6, Radić 6, Sztąberska 4, Stępień 3, Leszczyńska 2, Sosnowska 1, Keys 0, Siemienas 0, Preihs 0, Mistygacz 0.
Zagłębie: Mistinova 18, January 17 (14 zb, 11 as), Zempare 12 (10 zb), Urbaniak-Dornstauder 8 (13 zb), Wojtala 7, Wnorowska 2, Grzenkowicz 2.