Szczęśliwa siódemka

0
889

Siódemka przyniosła szczęście. W siódmym meczu sezonu koszykarki CTL Zagłębie pokonały Politechnikę Gdańską i odniosły tym samym trzecie zwycięstwo w sezonie.

W zaległym starciu z Politechniką sosnowiczanki musiały sobie radzić bez Martyny Czyżewskiej, która na jednym z treningów pechowo zderzyła się z koleżanką z drużyny i doznała urazu nosa. Niestety czeka ją zabieg chirurgiczny, który wyklucza ją z najbliższych spotkań.

Sosnowiczanki rozpoczęły nerwowo. Wprawdzie pierwsze punkty zdobyła dla Zagłębia Sydney Wallace, ale potem dziesięć punktów z rzędu rzuciły rywalki. Miejscowe szybko jednak wzięły się do odrabiania. Pod koszami świetnie spisywała się Tori Jarosz, punktowały January i Toure, a po „trójce” Moniki Janowskiej Zagłębie wyszło na prowadzenie 12:11, którego jak się później okazało nie oddało już do końca meczu. Pierwszą kwartę miejscowe wygrały 22:17. W drugiej rywalki nie miały już zbyt wiele do powiedzenia, zdobyły tylko dziewięć punktów, a Zagłębie ponownie rzuciło 22 „oczka”. – Jeśli nie wydarzy się nic nadzwyczajnego to powinniśmy się cieszyć ze zwycięstwa. W kobiecej koszykówce wszystko jest jednak możliwe dlatego musimy poczekać do końcowej syreny – mówił w przerwie prezes CTL Zagłębie, Marek Lesiak.

Obawy prezesa nie potwierdziły się tym razem. Po przerwie sosnowiczanki kontrolowały wydarzenia na parkiecie i nie pozwalały zbliżyć się rywalkom, które próbowały zniwelować przewagę. Miejscowe były skuteczne, dobrze broniły, przeważały także pod tablicami. Po trzeciej kwarcie sosnowiczanki prowadziły już różnicą 26 punktów i tylko kataklizm mógł odebrać Zagłębiu wygraną. Ostatnie dziesięć minut nie odmieniło losów pojedynku. Trener Adam Kubaszczyk dał pograć rezerwowym zawodniczką i mimo, że gdańszczanki nieco zniwelowały straty i wygrały tę część meczu z Sosnowca wyjechały na tarczy. Świetny mecz rozegrała w barwach gości Jazmine Davis, która zdobyła 30 punktów. – To ważne zwycięstwo bo odniesione nad zespołem, który był wyżej od nas w tabeli. Na pewno taka wygrana dobrze wpłynie na drużynę, pomoże im uwierzyć w siebie i wzmocni przed kolejnymi meczami – przyznał po meczu prezes Lesiak.

Warto odnotować, że było to trzecie z rzędu zwycięstwo Zagłębia we własnej hali, które jak do tej pory dały z hali przy Żeromskiego wywieźć komplet punktów jedynie drużynie z Bydgoszczy.

CTL Zagłębie Sosnowiec – DGT AZS Politechnika Gdańska 88:69  (22:17, 22:9, 21:13, 23:30)

CTL Zagłębie: January 12 (12 asyst), Jasiulewicz 4, Vucković 9, Wallace 20, Jarosz 8 – Jasnowska 17 (4×3), Toure 10, Wojtala 4, Rutkowska, Stasiuk 4.

Trener: Adam Kubaszczyk

DGT AZS: Ossowska 12, Rymarenko 15, Pyka 1, Davis 30 (6×3), Hamblin 8 – Stawicka, Koc, Strzelczyk 3

Trener: Wojciech Szawarski