Przełamały się na Zagłębiu

0
700

Trzecia z rzędu porażka naszej drużyny, choć mecz z Basket-25 Bydgoszcz wcale nie musiał zakończyć się przegraną Zagłębia. W decydujących momentach rywalki zachowały więcej zimnej krwi i po trzech ligowych porażkach przełamały się w Sosnowcu. Zmorą sosnowiczanek okazały się tym razem rzuty wolne. Miejscowe nie wykorzystały aż 12 rzutów osobistych.

Do składu CTL Zagłębie powróciła Saraha Sagerer, która z powodu urazu nie mogła zagrać w starciu z drużyną z Gorzowa. I to właśnie Austriaczka oraz Aisha Sutherland były najskuteczniejszymi zawodniczkami sosnowieckiej drużyny w pierwszych minutach meczu. Dziesięć minut  kwarty inaugurującej mecz na styku, o trzy „oczka” lepsze były podopieczne Jordiego Aragonesa.

Na początku drugiej kwarty miejscowe poszły za ciosem, punktować zaczęła najskuteczniejsza w tym sezonie w zespole z Sosnowca Nina Bogicević. Gdy po celnej „trójce” Sutherland Zagłębie objęło prowadzenie 30:21 wydawało się, że miejscowe przejmą kontrolę nad wydarzeniami na parkiecie. Tak się jednak nie stało. Słaba skuteczność, sporo niewymuszonych błędów i bydgoszczanki nie dość, że zniwelowały przewagę, to w końcówce drugiej kwarty objęły prowadzenie. Od wspominanego stanu 30:21 sosnowiczanki zdobyły raptem sześć punktów. Rzadko do pozycji rzutowych dochodziła Jessica January, która w pierwszej połowie zdobyła tylko dwa punkty.

Na początku trzeciej kwarty przyjezdne prowadziły już 36:46, a potem 40:49, ale wówczas przebudziła się sprawy w swoje ręce wzięła January, która w tej kwarcie zdobyła 12 punktów. Zagłębie doprowadziło do stanu 53:54, a następnie 55:57, ale ostatecznie do ostatniej części meczu przyjezdne przystępowały mając pięć punktów przewagi (55:60).

Ostatnią odsłonę lepiej rozpoczęły przyjezdne, które zdobyły cztery punkty z rzędu (55:64). W odpowiedzi osiem punktów Zagłębie (w tym kolejna „trójka” Bogicević) i było 63:64. Od stanu 67:71 – seria 0:8 zagwarantowała zwycięstwo drużynie prowadzonej przez trenera Piotra Kulpekszę.

Niestety w końcówce za pięć fauli „spadły” Bogicević i Sagerer, miejscowe popełniały błąd za błędem, co skrzętnie wykorzystały rywalki. Miejscowe ambitnie walczyły do końca, ale nie były już w stanie odwrócić losów meczu. To druga „domowa” przegrana Zagłębia z rzędu, które kolejny mecz rozegra, także we własnej hali, 27 listopada. Teraz przerwa na reprezentację, a za dwa tygodnie nasz zespół w lidze pauzuje.

CTL Zagłębie Sosnowiec – Polskie Przetwory Basket-25 Bydgoszcz 75:83 (22:19, 14:21, 19:20, 20:23)

CTL: Bogićević 21 (4×3), Sagerer 9, Sutherland 18 (14 zb.), January 20 (8 asyst), Wojtala 2 – Urbaniak, Zuziak 3, Wnorowska 2

Polskie Przetwory: Fontaine 20, Alleyne 15, Sobiech 7, Hauser 25, Michałek 4 – Stankiewicz 8, Zmierczak 1, Zasada, Poboży 3, Szajtauer

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here