Przedświąteczny wyjazd

0
260

Ligowa karuzela trwa w najlepsze. W sobotę nasze zawodniczki rywalizowały w Toruniu, gdzie kończyły pierwszą rundę zmagań, a już dziś w Poznaniu rozpoczną drugą serię sezonu 2021/2022.

Pięć zwycięstw i pięć porażek. To bilans CTL Zagłębie w pierwszej rundzie zmagań. Sosnowiczanki potrafiły pokonać m.in.: mistrza Polski czy ekipę z Lublina, która oprócz porażki w starciu z Zagłębiem przegrała zaledwie jeden mecz. Śmiało można powiedzieć, że graliśmy seriami. Po wygranej nad Arką ekipa Jordi Aragonesa przegrała cztery kolejne mecze. Potem nastąpiła seria trzech kolejnych wygranych. Dziś nasz zespół powalczy o czwarte zwycięstwo z rzędu i trzecią kolejną wyjazdową wygraną.

W pierwszym meczu tych drużyn w bieżącym sezonie górą był nasz zespół. Na inaugurację rozgrywek Zagłębie po niezwykle emocjonującym meczu wygrała z Enea Politechnika Poznań 84:83, a o wygranej przesądził rzut Jessicy January w ostatniej akcji meczu. Nasza kapitan zdobyła wówczas 28 punktów, z kolei 23 zapisała na koncie Nina Bogicević, która miała z ekipą z Poznania rachunki do wyrównania. Serbka miniony sezon spędziła w zespole z Wielkopolski, w którym często było jednak zaledwie rezerwową. Niestety występ Niny stoi dziś pod znakiem zapytania. – Dokucza mi biodro, z tego powodu nie mogłam zagrać w Toruniu. Decyzja o moim ewentualnym występie zapadnie przed meczem – wyjaśnia Serbka, którą w Toruniu godnie zastąpiła Martyna Jasiulewicz.

Poznanianki do tej pory wygrały dwa ligowe mecze i zaliczyły osiem porażek. O sile zespołu stanowią Danielle McCray (14,5pkt/m) oraz Taya Davis-Reimer (13,4pkt/m). Jeśli sosnowiczanki zneutralizują te zawodniczki będą mogły myśleć o wygranej.

Początek meczu godz. 18.00

TRANSMISJA NA InStat TV

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here