Porażka z Basketem Bydgoszcz

0
2050

Przegrywamy pierwszy mecz nowego sezonu we własnej hali. CTL Zagłębie uległo ekipie KS Basket 25 Bydgoszcz 65:90.

Drużyna z Sosnowca po dwóch latach znów rozegrała we własnej hali mecz w ekstraklasie. Radość z powrotu do elity zmącona została faktem iż tego spotkania nie mogli obejrzeć kibice Zagłębia, a wszystko to oczywiście przez pandemię koronawirusa, która jeszcze przed inauguracją ligi dotknęła zresztą ekipę z Sosnowca.

Zespół Adama Kubaszczyka odrabia więc zaległości. W niedzielę postawił się mistrzowi Polski, ekipie Arki Gdynia, wczoraj z kolei toczył bój na własnym parkiecie z wicemistrzem kraju, ekipą KS Basket 25 Bydgoszcz.

Miejscowe rozpoczęły od mocnego uderzenia i po dwóch „trójkach” Jessicy January oraz Sydney Wallace prowadziły 6:0. Chwilę potem kolejny celny rzut za trzy punkty zaliczyła January. Gospodynie wypracowały sobie sześciopunktową przewagę (najpierw 14:8, a potem 16:10 – przyp. red.) i jak się później okazało było to najwyższe i zarazem ostatnie prowadzenie sosnowiczanek w tym meczu… Dziesięć punktów z rzędu bydgoszczanek sprawiło, ż to one wygrały pierwszą kwartę. W kolejnych dziesięciu minutach Zagłębie próbowało odrobić straty, ale bydgoszczanki kontrolowały sytuację na parkiecie. Sosnowiczanki traciły punkty, a na domiar złego z kontuzją opuściła parkiet Tori Jarosz, która nie wróciła już do gry. Na przerwę zespół z Bydgoszczy schodził przy 16-punktowym prowadzeniu. Po przerwie sosnowiczanki mimo chęci nie były w stanie przeciwstawić się rywalkom, które systematycznie powiększały przewagę z minut na minutę. Na cztery minut przed końcem Basket prowadził już 85:51. W końcówce przyjezdne nieco spuściły z tonu i gospodynie mogły nieco zniwelować przewagę rywalek. Ostatecznie bydgoszczanki pokonały zespół z Sosnowca 90:65.

Podobnie jak w meczu w Gdyni i tym razem najskuteczniejsze w zespole Zagłębia były Amerykanki January i Wallece

CTL Zagłębie Sosnowiec – KS Basket 25 Bydgoszcz 65:90 (16:20, 16:26, 14:19, 19:25)

Zagłębie: January 16, Jasnowska 8, Vucković 6, Wallace 17, Jarosz 2 oraz Rutkowska 2, Wojtala 3, Stasiuk 5, Czyżewska 6, Jasiulewicz

Trener: Adam Kubaszczyk

Basket: Jeffery 10, Międzik 8, Michałek 12, Evans 10, Erwin 13 oraz Świątkowska, Stankiewicz 17, Faleńczyk 3, Sobiech 3, McBride 8, Szajtauer 3, Zasada 3.

Trener: Piotr Kulpeksza