Porażka w stolicy

0
173

Przed tygodniem CTL Zagłębie pokonało mistrza Polski, dziś musiało uznać wyższość beniaminka z Warszawy. Po emocjonującej końcówce przegrywamy z SKK Polonia 88:92.

Pierwsza kwarta dla naszego zespołu. Sosnowiczanki wygrały ją różnicą siedmiu punktów. Niestety w drugiej odsłonie wyraźna wygrana rywalek, które z nawiązką odrobiły straty i to one przystępowały do drugiej części meczu z przewagą siedmiu “oczek”. Trzecia kwarta na remis i o wszystkim miało zadecydować ostatnie dziesięć minut. Zagłębie walczyło, próbowało odwrócić losy meczu i dosłownie w ostatnich sekundach mogło dopiąć swego. Na 30 sekund przed końcem pojedynku przy stanie 88:85 dla Polonii przechwyt zaliczyła Nina Bogicević, odegrała do Jessicy January, ale nasza rozgrywająca spudłowała zza linii 6,25 m. Koniec emocji? Nic z tego. Rywalki za chwilę zdobywają jeden punkt po rzucie wolnym, ale odpowiedź CTL jest błyskawiczna. W roli głównej Serbka Bogicević, która po raz piąty w tym meczu celnie rzuciła “za trzy” i Polonia prowadziła już tylko 90:88. Niespełna cztery sekundy później Nina miała meczową piłkę. Serba najpierw przechwyciła piłkę po stracie Whitney Knight, a następnie po raz kolejny przymierzyła z dystansu, ale tym razem piłka po “trójce” wykręciła się z obręczy…

Podobnie jak w ostatnich meczach Bogicević była najskuteczniejszą naszą zawodniczką. Zaliczyła 25 punktów. 21 “oczek” i 10 asyst zapisała na swoim koncie January.

SKK Polonia Warszawa – CTL Zagłębie Sosnowiec 92:88 (24:31, 28:14, 16:16, 24:27)

Polonia: Goodwin 17 (11as), Leszczyńska 17, Sosnowska 17, Knight 13, Siemienas 9, Preihs 6, Bucyk 6, Mistygacz 4, Pawłowska 3
CTL Załębie: Bogicević 25, January 21 (10as), Sutherland 16, Sagerer 10, Wojtala 6 – Urabiak-Dornstauder 6, Wnorowska 4