Porażka w Polkowicach

0
349

Pierwszy wyjazdowy mecz w nowym sezonie zakończył się porażką. W Polkowicach miejscowe wypunktowały nasz zespół 95:63.

Przed meczem Jassica January odebrała nagrodę za tytuł MVP pierwszej kolejki Energa Basket Liga Kobiet. Potem już tak wesoło nie było…

Gospodynie już w pierwszych 10 minutach pokazały się z bardzo dobrej (i skutecznej) strony i wygrały pierwszą kwartę 31:18. Podobnie było także w kolejnej kwarcie, kiedy to udało im się zbudować 25 – punktową przewagę nad rywalkami – 54:29. Po zmianie stron lepszy fragment miała nasza ekipa, jednak ostatecznie to wicemistrz Polski, głównie za sprawą Stephanie Mavungi – 20 punktów, 12 zbiórek oraz Sasy Cado – 14 punktów, dyktował warunki. W naszym zespole najskuteczniejsza była Nina Bogićević, która zakończyła mecz z dorobkiem 20 punktów.

BC Polkowice – CTL Zagłębie Sosnowiec 95:63 (31:18, 23:11, 18:23, 23:11)

Polkowice: Mavunga 20 (12zb), Cado 14, Spanou 11 (10zb), Fitzgerlad 10, Bujniak 9, Gertchen 8, Gajda 8, Telenga 6, Puter 3, Zięmborska 3, Grabska 3
Sosnowiec: Bogicevic 20, Sutherland 16, Sagerer 13, January 8, Wojtala 4, Urbaniak-Dornstauder 2