Porażka w Lublinie

0
116

Koszykarki Zagłębia nie sprostały ekipie Pszczółka Polski-Cukier AZS UMCS Lublin. Sosnowiczanki przegrały 68:86. O losach meczu przesądziła pierwsza kwarta przegrana przez zespół Adama Kubaszczyka 13:34. Nie pomogła postawa Jessicy January, która zdobyła 21 punktów.

Po wygranej w środę ze Ślęzą Wrocław sosnowiczanki liczyły na sprawienie niespodzianki w Lublinie, choć prezes klubu Marek Sałata ostrzegał przed hurraoptymizmem. – Zespół AZS UMCS to wymagający rywal. Na pewno będzie trudno o punkty w tym meczu, ale zespół zrobi co w jego mocy, aby powalczyć o jak najlepszy wynik. Dziewczyny muszą się wznieść na wyżyny swoich umiejętności – mówił przed starciem w Lublinie.
Już pierwsza kwarta pokazał różnicę pomiędzy drużynami. Wygrana różnicą 21 punktów ustawiła mecz. Miejscowe były skuteczne, wygrywały walkę na deskach i sukcesywnie powiększały przewagę.
Z biegiem czasu trener lublinianek dał pograć rezerwowym, co pozwoliło nieco zniwelować straty Zagłębiu. Dopiero w czwartej kwarcie ekipa Adama Kubaszczyka była w stanie zdobyć więcej punktów niż gospodynie. Nie zawiodła jedynie Jessica January, która zdobyła 21 “oczek”.

Pszczółka Polski-Cukier AZS UMCS Lublin – CTL Zagłębie Sosnowiec 86:68 (34:13, 19:15, 24:22, 9:18)

Pszczółka: O’Neill 14, Sklepowicz 2, Pavel 3, Fassina 15, Berstch 13 – Milazzo 14, Niedźwiedzka 5, Poboży 8, Kośla 10, Trzeciak 2

CTL Zagłębie: January 21, Jasnowska 5, Czyżewska 8, Vucković 2, Wallace 12 – Rutkowska 2, Wojtala 5, Stasiuk 11, Jasiulewicz 2, Zuziak.