Pogrążyła nas była zawodniczka

0
581

Czwarta z rzędu porażka koszykarek Zagłębia. Nasz zespół uległ we własnej hali Ślęzie Wrocław 73:77. Drużynę CTL pogrążyła była zawodniczka Monika Jasnowska, która zdobyła 20 punktów.

To było niezwykle wyrównane spotkanie. Wprawdzie oba zespoły miały w sobotni wieczór problemy ze skutecznością, ale kibice w hali przy ul. Żeromskiego nie mogli narzekać na brak emocji. Wrocławianki musiały sobie radzić bez jednej z liderek, Dominique Wilson. Mimo to wywiozły z Sosnowca komplet punktów, a bohaterką meczu okazała się Monika Jasnowska, która jeszcze w ubiegłym sezonie broniła barw CTL Zagłębia. Od dwa punkty mniej zdobyła Anna Jakubik. To właśnie Jasnowska była bohaterką akcji, która rozstrzygnęła o losach pojedynku. Przy stanie 71:71 na niespełna minutę przed końcem Jasnowska oddała celny rzut za trzy punkty, przy którym była dodatkowo faulowana. Po tym ciosie Zagłębie już się nie podniosło.

Zespół Jordi Aragonesa w trakcie gry kilkakrotnie był w stanie wypracować kilkupunktową przewagę, ale za każdym razem wrocławianki niwelowały straty. Po początek drugiej kwarty dla Ślęzy. Wrocławianki wyszły nawet na prowadzenie 22:21, a od tego momentu toczyła się niezwykle wyrównana walka. Do przerwy Zagłębie prowadziło jednym punktem. Po zmianie stron Ślęza wypracowała 6 punktową przewagę 46:40, jednak kilkanaście sekund później był już remis. Kolejne minuty ponownie były zacięte, jednak w końcówce trzeciej kwarty dużo bardziej skuteczniejsze były przyjezdne. Punkty Anny Jakubiuk oraz Moniki Jasnowskiej, dały prowadzenie 63:57 po 30 minutach gry. W czwartej kwarcie sosnowiczanki zniwelowały ośmiopunktową stratę, ale w końcówce, nieco na własne życzenie, uległy w meczu, którego nie musiały przegrać.

W całym meczu sosnowiczanki tylko cztery razy trafiły za trzy punkty. Dla porównania w ekipie Ślęzy sama Monika Jasnowska zaliczył aż pięć „trójek”. – Na pewno nie jest tak, że chciałam się zemścić na Zagłębiu. Grałam tutaj w zeszłym sezonie i mam w klubie osoby, które darzę sympatią. Cieszę się z wygranej Ślęzy, ale w tym przypadku wygrana ma słodko-gorzki smak. Mecz był bardzo wyrównany, o wygranej zaważyły tak naprawdę detale – przyznała po meczu Monika Jasnowska.

Niezłe zawody rozegrała w naszej drużynie Sarah Sagerer, która zdobyła 17 punktów. Skuteczniejsza była jedynie Jessica January, która rzuciła 20 „oczek”.

CTL Zagłębie Sosnowiec – Ślęza Wrocław 73:77 (19:13, 19:24, 19:26, 16:14)

CTL: Bogićević 11, Sagerer 17, Sutherland 16, January 20, Wojtala 4 – Zuziak 4, Jasiulewicz 1, Wnorowska.

Ślęza: Kuczyńska 5, Drop 14, Brigth 12, Jasnowska 20, Jakubiuk 18 – Stefańczyk 8.