Podwójnie zwycięskie Zagłębie

0
560

Kapitalny początek fazy play-off w wykonaniu koszykarek MB Zagłębie. Sosnowiczanki odniosły dwa wyjazdowe zwycięstw z Enea AZS Politechnika Poznań i od strefy medalowej dzieli je już tylko jedna wygrana!

Oba mecze były niezwykle wyrównane. Nasz zespół w pierwszym meczu pod koniec trzeciej kwarty prowadził 55:53. Kolejne osiem punktów z rzędu przy zerowym dorobku zdobyły poznanianki i wydawało się, że wypracowały sobie bezpieczną przewagę. Nasz zespół szybko zerwał się jednak do odrabiania strat i czwarta kwarta to prawdziwa walka kosz za kosz. Na 19 sekund przed końcową syreną i trafieniu Sug Sutton Enea AZS przegrywał „tylko” 72:73. W kolejnych akcjach faulowana była Jessica January, która w ostatnich sekundach wykorzystała oba rzuty wolne i przypieczętowała wygraną. Bliska triple-double była Jessica January, która zapisała w swoich statystykach 25 punktów, 19 zbiórek oraz 7 asyst. Miroslava Mistinova rzuciła 20 punktów, a Batabe Zempare dodała 16 punktów i zebrała 8 piłek.

W drugim meczu January zapisała na koncie triple-double po raz kolejny pokazując, że w decydujących momentach jest prawdziwą liderką zespołu. Początek meczu należał do miejscowych, które wypracowały sobie kilkupunktową przewagę, ale Zagłębie szybko wróciło do gry. W drugiej kwarcie górą był nasz zespół, który do przerwy prowadził jednym punktem. Co warte podkreślenia wszystkie zawodniczki wyjściowego składu grały równo. Mniej punktów niż zwykle rzuciła Batabe Zempare, ale na „deskach” ponownie błyszczała. PO trzeciej kwarcie był remis i o wszystkim decydowały ostatnie minuty. W połowie ostatniej kwarty Enea prowadziła 60:55, ale „trójka” January oraz rzut Urbaniak sprawiły, że ponownie był remis (po 60), a po rzucie za trzy punkty Wnorowskiej Zagłębie wyszło na prowadzenie 63:60. Poznanianki doskoczyły na po 63, ale wówczas nasz zespół zadał decydujące ciosy. Najpierw dwa „oczka” dorzuciła Urbaniak, a chwilę potem Mistinova trafiła za trzy punkty i po tym zagraniu miejscowe już się nie podniosły.

Teraz rywalizacja przenosi się do Sosnowca. Do historycznego awansu do strefy medalowej Zagłębiu potrzeba jednej wygranej!

Enea AZS Politechnika Poznań – MB Zagłębie 72:75 (19:21, 20:16, 14:18, 19:20)

Enea: Sutton 15, Żukowska, Skobel 9, Dodson 14., Pokk 14 – Rogozińska, Popovic 20

Wnorowska 2, January 25 (19 zb.), Zempare 16 (2×3), Urbaniak-Dornstauder 9, Mistinova 20 – Grzenkowicz 3, Jarząb, Wojtylas

Enea AZS Politechnika Poznań – MB Zagłębie 66:71 (19:15, 13:18, 19:18, 15:20)

Enea: Sutton 10, Żukowska, Skobel 30, Dodson 9, Pokk 13 – Rogozińska, Popovic 4

Wnorowska 12, January 18 (13 zb., 10 asyst), Zempare 8 (12 zb.), Urbaniak-Dornstauder 15 (13 zb.), Mistinova 12 – Grzenkowicz 3, Jarząb 3

Stan rywalizacji do trzech zwycięstw 0:2