Po trzecie zwycięstwo

0
852

Niezwykle emocjonująco zapowiada się jutrzejszy mecz naszego zespołu z DGT AZS Politechnika Gdańska. Rywalki w ostatnim meczu bez problemów pokonały Energę Toruń 96:54. Sosnowieckie koszykarki w weekend pauzowały.

Nasz zespół po raz ostatni na ligowe parkiety wybiegł 21 listopada. Wówczas sosnowiczanki rozgromiły zespół z Torunia 106:35. Tamten pojedynek był debiutem w barwach CTL Zagłębie dla Oumou Toure. Przerwa w miniony weekend sprawiła, że reprezentanta Senegalu posiadająca francuski paszport mogła zgrać się z drużyną. Transfer doświadczonej zawodniczki mającej za sobą m.in.: występ na olimpiadzie w Rio de Janeiro wzmocnił siłę uderzeniową Zagłębia, które jutro stanie przed szansą odniesienia trzeciego zwycięstwa w lidze.

Rywalki z Gdańska rozegrały do tej pory jeden mecze więcej od Zagłębia. W siedmiu meczach odniosły trzy zwycięstwa. Sosnowiczanki mają na koncie dwie wygrane w sześciu meczach.

W ostatnim meczu nasz najbliższy rywal dominował na parkiecie od pierwszej do ostatniej minut. Podobnie było w meczu naszej drużyny z Energą, przy czym zespół Adama Kubaszczyka odniósł bardziej efektowne zwycięstwo. Godny uwagi był fakt, że Wojciech Szarawarski, trener Politechniki wpuścił w tym meczu na parkiet 15-letnią Dominikę Ullmann, która w ciągu 9 minut na parkiecie zdobyła 7 punktów, miała 2 zbiórki i przechwyt.

Początek środowego meczu o godz. 18.00. Transmisję z tego spotkania przeprowadzi telewizja internetowa TVCOM.