Po trzecie z rzędu zwycięstwo

0
213

Grudniowy maraton koszykarek CTL Zagłębie trwa. W środę sosnowiczanki odrobiły część ligowych zaległości  wygrywając u siebie z Politechniką Gdańską, już jutro zmierzą się u siebie GTK Gdynia, a w środę w kolejnym meczu zaległym w hali przy Żeromskiego zmierzą się z PolskaStrefaInwestycyjna Enea Gorzów.

Z kolei 12 grudnia czeka nas wyjazd do Poznania. Gramy więc praktycznie co trzy dni dlatego cieszę się, że mecz z Politechniką wygrany przez nas 88:69 potoczył się tak a nie inaczej dzięki czemu mogliśmy oszczędzić zawodniczki, które zazwyczaj przebywają na parkiecie najwięcej minut. Mecz z Politechniką, poza pierwszymi minutami, ułożył się po naszej myśli. Zespół zrealizował niemal w stu procentach założenia taktyczne i poza pierwszym fragmentem cały czas kontrolowaliśmy wydarzenia na parkiecie – podkreśla Adam Kubaszczyk, trener sosnowiczanek.

Faworytem jutrzejszego meczu jest bezsprzecznie nasz zespół, który powalczy o trzecie z rzędu zwycięstwo. Przypomnijmy, że przed wygraną z Politechniką sosnowiczanki rozgromiły Energę Toruń. Rywalki z Gdyni do tej pory w lidze jeszcze nie wygrały i liczymy, że taki stan rzeczy utrzyma się także po sobotnim starciu.

Podobnie jak w meczu z Politechniką sosnowiczanki w sobotę będą musiały sobie poradzić bez Martyny Czyżewskiej, która na jednym z treningów zderzyła się z koleżanką z drużyny i doznała urazu nosa, który wyklucza ją z gry w najbliższych tygodniach.

Początek meczu w sobotę o godz. 17.00. Transmisję tradycyjnie przeprowadzi TVCOM. Zapraszamy do obejrzenia spotkania i trzymajmy kciuki za nasze dziewczyny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here