Plan wykonany

0
857

Nasze koszykarki przerwały złą passę i po czterech kolejnych porażkach wygrały w Gdyni.

Zespół z Wybrzeża nie zamierzał ułatwiać sprawy Zagłębiu, które przyjechało do Gdyni po komplet punktów. Ostatecznie ta sztuka udała się ekipie Jordi Aragonesa, ale ekipa z Sosnowca musiała się napracować aby osiągnąć sukces.

Pierwszą kwartę wygrały minimalnie miejscowe, które były skuteczne zwłaszcza w rzutach za trzy punkty. W sumie w całym meczu zaliczyły dziewięć “trójek”, a dla porównania Zagłębie tylko trzy, z czego dwie były autorstwa Martyny Jasiulewicz.

Ekipę CTL Zagłębie do wygranej poprowadziły Jessica January oraz Sarah Sagerer. Ta pierwsza zdobyła 21 punktów, z kolei Austriaczka uzbierała 18 “oczek” oraz 10 zbiórek, a do tego miała w rzutach z gry 80 proc. skuteczność.

Do przerwy sosnowiczanki prowadziły 43:35. W trzeciej kwarcie Zagłębie prowadziło już różnicą 17 punktów, 68:51 i było to najwyższe prowadzenie przyjezdnych w tym meczu. W ostatniej kwarcie miejscowe nieco zniwelowały straty i w końcowym rozrachunku Zagłębie pokonało gdynianki 82:71.

GTK Gdynia – CTL Zagłębie Sosnowiec 71:82 (17:16, 18:27, 16:23, 20:16)

CTL: Sutherland 11 (16 zb), January 21, Sagerer 18, Bogicević 17, Wojtala 5 – Jasiulewicz 6, Zayn Arden Urbaniak-Dornstauder 2, Wnorowska 2, Zuziak