Plan wykonany

0
451

Sosnowiczanki po ćwierćfinałowej porażce z BC Polkowice zakończyły sezon. – To, co założyliśmy udało się zrealizować. Można było jednak osiągnąć więcej – przyznał Marek Lesiak, prezes klubu.

Rekordowe osiem wygranych w sezonie zasadniczym, awans do play-off, kapitan Jessica January w najlepszej piątce sezonu zasadniczego – to w telegraficznym skrócie najważniejsze dokonania CTL Zagłębie w bieżących rozgrywkach.

Od początku sezonu mówiłem, ze trzeba mierzyć siły na zamiary. Cieszę się, że transfery, które poczyniliśmy, okazały się udane i realizacja celu przebiegała bez większych komplikacji. Wypalił zagraniczny zaciąg, Oczywiście January była tutaj poza konkurencją, ale warto pamiętać, że Nina Bogicević okazała się trzecią rzucającą sezonu zasadniczego, a w piątce zawodniczek danej kategorii znalazły się także Sarah Sagerer (trzecia w klasyfikacji na najlepszą blokującą) oraz Aishah Sutherland (piąta w przechwytach). Amerykanka niestety nie mogła nam pomóc w play offie z powodu kontuzji. Na początku sezonu była z nami także Zayn Arden Urbaniak-Dornstauder, ale dla Kanadyjki z polskim paszportem ekstraliga to jednak za wysokie progi. Chciała się sprawdzić, ale poziom ligi ją przerósł. Obecnie występuje w II lidze hiszpańskiej – wyjaśnia Marek Lesiak, prezes CTL Zagłębia.

Z grona rodzimych zawodniczek bezapelacyjnie największą wygraną jest Klaudia Wnorowska. Najmłodsza w zespole – w tym roku skończy dopiero 19 lat – przebojem wdarła się do zespołu, a w końcówce wychodziła nawet w pierwszej piątce.

Ściągniecie Klaudii to był strzał w dziesiątkę. Podpisaliśmy z nią kilkuletnią umowę więc jesteśmy spokojni, że nikt nam jej teraz nie podkupi – cieszy się Lesiak.

W kilku spotkaniach próbkę umiejętności dała Martyna Jasiulewicz, niezłe momenty miała Ola Wojtala. Widać było, że procentuje doświadczenie z minionego sezonu – dodaje sternik sosnowieckiego klubu.

Dodajmy, że osiem zwycięstw, to jak na razie najlepszy wynik w historii występów sosnowiczanek w ekstraklasie.

Gdyby mi ktoś to proponował przed startem rozgrywek, wziąłbym w ciemno. Teraz myślę, że mogły być trzy, cztery zwycięstwa więcej. Czegoś nam zabrakło – mówi Lesiak.

Jego zdaniem przystępowanie do play off z ósmej pozycji zakłamuje osiągnięcia zespołu w sezonie.

Bo trafia się na jedynkę (BC Polkowice – przyp. red.), drużynę z europejskich pucharów, grającą na całkiem innym poziomie. Każde rozwiązanie – poza rywalizacją z Polkowicami – było dla nas dobre, dawało szanse na walkę. Stało się inaczej – podkreśla.

Choć sezon wciąż trwa w klubie z Zagłębia Dąbrowskiego już myślą o kolejnym.

Pracujemy nad przyszłością. Na pewno zostają z nami January i Wnorowska. Co dalej? Rozmawiamy, szukamy, działamy – mówi tajemniczo sternik CTL Zagłębia. Przyznał, że nie będzie zmiany na stanowisku trenera. Z drużyną zostaje Jordi Aragones.

Jest plan, abyśmy grali w kolejnym sezonie o wyższe cele. Zobaczymy, co z tego wyjdzie. Mamy wsparcie miasta, mocno kibicuje nam prezydent Arkadiusz Chęciński, który często jest gościem na naszych meczach. Niebawem będziemy rozgrywać swoje mecze w nowej hali Zagłębiowskiego Parku Sportowego, słowem przed nami nowe otwarcie. Zobaczymy jak zakończy się bieżący sezon, jakie roszady zostaną poczynione w innych kubach. My pieczołowicie penetrujemy rynek – twierdzi.

Utrzymanie w zespole January to niewątpliwy sukces prezesa Lesiaka. Na kapitan CTL Zagłębie zakusy miały najlepsze kluby w Polsce, m.in.: PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wielkopolski, a także zagraniczne zespoły, w tym z tureckiej ekstraklasy.

Czuję się w Sosnowcu bardzo dobrze. Za mną dwa sezony spędzone w Zagłębiu. Jest plan, aby w kolejny walczyć o wyższe cele. Warto więc zostać w klubie który tak mocno zabiega o to, abym nadal w nim grała. To bardzo miłe. Postaram się za to odwdzięczyć jak najlepszą grą – obiecuje Jessica January, który oprócz miejsca w najlepszej piątce sezonu zasadniczego, okazała się najskuteczniejszą zawodniczką rozgrywek, a także z największą liczbą przechwytów i drugą podającą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here