Ostatnie zaległości

0
216

Koszykarki Zagłębie odrabiają jutro ostatnie ligowe zaległości powstałe na skutek zakażenia koronawirusem. Do Sosnowca zawita drużyna z Gorzowa Wielkopolskiego.

Trzy wygrane z rzędu sprawiły, że nastroje w ekipie Adama Kubaszczyka są naprawdę bojowe. Zagłębie z meczu na mecz pokazuję, że śmiało może włączyć się do walki o 5-6 miejsce w sezonie regularnym. Dobrym posunięciem okazało się ściągnięcie do Zagłębia Oumou Toure, która wzmocniła rywalizację pod koszami. Pierwotnie Senegalka z francuskim paszportem miała zastąpić kontuzjowaną Tori Jarosz. Amerykanka wróciła już do gry po urazie mięśniowym, ale w ostatnim meczu zabrakło jej gdyż po jednym ze starć podejrzewano u niej złamanie nosa. Skończyło się na silnym stłuczeniu, ale Tori nie mogła pomóc koleżankom w ostatnim meczu. Przeciwko ekipie z Gorzowa powinna już zagrać. W międzyczasie zespół został osłabiony przez kontuzję Martyny Czyżewskiej, która również doznała urazu twarzy. To także środkowa zawodniczka, a więc pomysł ściągnięcia Toure okazał się naprawdę trafionym pomysłem.

W meczu z PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp. bardzo ważna dla losów spotkania będzie właśnie walka pod tablicami. Megan Gustafson (19,3pkt/m, 9,3zb/m) i Cheridene Green (13,3pkt/m, 4,9zb/m) powinny toczyć zacięte pojedynki z Tori Jarosz (11,5pkt/m, 9,8zb/m) i Oumou Toure (13,0pkt/m, 4,3zb/m).

Zapowiada się także pasjonująca walka na obwodzie. Zobaczymy czy górą będą snajperki Kathleen Doyle (15,3pkt/m) i Borislava Hristova (15,1pkt/m) z Gorzowa Wlkp. czy zawodniczki Zagłębia: Sydney Wallace (18,4pkt/m) i Jessica January (16,1pkt/m).

Transmisję z meczu, który rozpocznie się w środę 9 grudnia o godz. 18.00 przeprowadzi TVCOM.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here