Piąta edycja memoriału im. prof. Stanisława Łęgowskiego, zasłużonego działacza toruńskiej koszykówki, była ostatnim sprawdzianem koszykarek CTL Zagłębie w przygotowaniach do powrotu do Energa Basket Ligi Kobiet po dwóch latach nieobecności. Turniej rozgrywany w małej Arenie Toruń przyniósł kibicom sporo powodów do zadowolenia.

Trzydniowy turniej rozgrywany na Kujawach był dosyć dobrze obsadzony. Oprócz gospodyń – zespołu Energi Toruń, do rywalizacji przystąpiła także Politechnika Gdańska oraz pretendent do walki o medale w nadchodzącym sezonie – zespół Pszczółka Polski-Cukier AZS UMCS Lublin.

Pierwszym rywalem naszych koszykarek był właśnie wspomniany zespół z Lubelszczyzny. Drużyna prowadzona przez trenera Krzysztofa Szewczyka to właśnie jeden z tych zespołów, który w tym sezonie ma włączyć się do walki o medale. Do przerwy górą był zespół AZS-u który po dwóch kwartach do szatni schodził z wynikiem 38:30. Druga połowa to już ofensywny popis naszych zawodniczek, które tylko w trzeciej części spotkania zdobyły 28 “oczek”. Takim samym dorobkiem punktowym zakończyła się czwarta kwarta a cały mecz zakończył się wynikiem 75:86 dla zawodniczek CTL Zagłębia.

W kolejnym spotkaniu, w piątkowy wieczór rywalem sosnowiczanek były gospodynie – zespół Energa Toruń, który wsparty reprezentantkami Polski oraz utytułowanym trenerem – Tomaszem Herktem chce ponownie dołączyć do czołówki zespołów EBLK. Samo spotkanie wyglądało zgoła inaczej od tego, które miało miejsce dzień wcześniej. Sosnowiczanki od początku narzuciły swój styl gry, wygrywając wysoko pierwszą i drugą kwartę. Druga połowa spotkania to wyrównana gra obu ekip, i bezpieczna kontrola przewagi, którą podopieczne Adama Kubaszczyka wypracowały sobie wcześniej. Na wyjątkową uwagę zasługuje fakt, że aż 5 z 12 zawodniczek po tym spotkaniu mogło pochwalić się dwucyfrową zdobyczą punktową. To dowód na dobre zgranie i zespołowość. Wynik 61:80 dla CTL Zagłębia tylko potwierdza dominacje.

Sobotnie spotkanie z Politechniką Gdańską zakończyło się wynikiem 67-79 na korzyść zawodniczek z Trójmiasta. W tym meczu okazje do zaprezentowania swoich umiejętności dostały polskie zawodniczki, a po dwóch spotkaniach zdecydowanie mniej minut na boisku spędziły koszykarki z USA. Tym samym zawodniczki CTL Zagłębia zajęły II miejsce w V Memoriale im. prof. Stanisława Łęgowskiego! Gratulacje!