O trzecie “domowe” zwycięstwo

0
447

PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wielkopolski to najbliższy rywal naszych koszykarek. Początek meczu w niedzielę o godz. 17.00.

Sosnowiczanki przed tygodniem uległy po zaciętym meczu ekipie SKK Polonia Warszawa. Teraz ekipa Jordiego Aragonesa powalczy o trzecią wygraną w sezonie. Jak na razie CTL Zagłębie w tym sezonie u siebie nie przegrywa. Na tarczy z hali przy ul. Żeromskiego wyjechały ekipy z Poznania i Gdyni. Szczególne cenne było zwycięstwo nad Arką, aktualnym mistrzem Polski, który do meczu w Sosnowcu był w lidze w meczach zasadniczych nie pokonany w 56 spotkaniach!

O meczu w stolicy już nie pamiętamy. Teraz liczy się starcie z ekipą z Gorzowa, w którym będziemy chciały podtrzymać dobrą passę w meczach na własnym terenie, choć wiemy, że nie będzie to łatwe zadanie – podkreśla Jessica January, kapitan CTL Zagłębie.

Poprzedni sezon drużyna z Gorzowa Wielkopolskiego zakończyła na trzecim miejscu, ale celem zespołu był awans do finału rozgrywek. W tym roku plany są podobne. Trener Dariusz Maciejewski drugi sezon z rzędu zaufał Borislavie Hristovej, do zespołu wróciła z kolei Courtnet Hurt, która grała już w Gorzowie Wielkopolskim w sezonie 2016/2017 i radziła sobie bardzo dobrze. Oczy wszystkich zwrócone są jednak przede wszystkim na Stephanie Jones, która przez kilka miesięcy „ciągnęła” wrocławską Ślęzę.

Warto podkreślić, że gorzowianki grę w Energa Basket Lidze Kobiet łączą z występami w EuroCup.

Skład zespołu: Dariusz Maciejewski (trener), Robert Pieczyrak (II trener), Dominika Owczarzak, Borislava Hristova, Ewelina Śmiałek, Paula Duchnowska, Karolina Matkowska, Katarzyna Dźwigalska, Anna Makurat, Courtney Hurt, Ksenia Tikhonenko, Stephanie Jones, Stella Johnson.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here