Nina Bogicević przed meczem z Arką: Spróbujemy zrobić niespodziankę

0
293

Przed sobotnim meczem z VBW Arka Gdynia „przepytaliśmy” Ninę Bogicević, która doskonale rozpoczęła pierwszy sezon w barwach CTL Zagłębie.

Jak wrażenia po pierwszych tygodniach w Sosnowcu? Jak oceniasz zespół?

Jak najbardziej pozytywne. Od początku pobytu wszyscy w klubie są bardzo pomocni dlatego adaptacja przebiegła bez komplikacji. Mamy młody zespół z dużą ilością pozytywnej energii, chęci di pracy i doskonalenia się jako drużyna. Krok po kroku będziemy starały się poprawiać naszą grę, tak aby odnieść jak najwięcej zwycięstw w sezonie.

Zaczęliście od wygranej z Eneą i porażki w Polkowicach. W Twoim przypadku powinnaś być zadowolona z postawy w obu meczach. Dobra skuteczność, kapitalna seria rzutów za trzy punkty w meczu w Polkowicach. Taką Ninę Bogicević chcą oglądać w każdym meczu kibice i pewnie sztab szkoleniowy.

Zaczęłyśmy rozgrywki od zwycięstwa, które było nam bardzo potrzebne, aby dobrze wejść w sezon. W drugim meczu niestety nie zagrałyśmy na takim poziomie na jakim byśmy chciały, ale nie ma co oglądać się za siebie, po prostu trzeba wyciągnąć wnioski z tej porażki i myśleć o kolejnych meczach. W tym momencie musimy dużo pracować, aby być jeszcze lepszymi. Jeśli chodzi o moją ocenę to dla mnie na pierwszym miejscu jest zwycięstwo drużyny, a nie mój indywidualny dorobek. Inna sprawa, że zawsze będę dawała z siebie wszystko, abyśmy odnosiły triumf jako zespół, bo koszykówka to gra zespołowa.

Inauguracyjna wygrana z Eneą dla  miała zapewne dla Ciebie wyjątkowy smak. W Poznaniu gdzie grałaś w minionym sezonie nie dane Ci było rozwinąć skrzydeł.

Podeszłam do tego meczu jak do każdego, w którym celem jest wygrana. Tak jak wspominałam bardziej była skupiona na tym, abyśmy po prostu wygrały ten mecz i weszły dobrze w sezon. W dodatku był to mecz w naszej hali, w końcu kibice mogli się na nim pojawić. Zdawałyśmy sobie sprawę z faktu, że po tym meczu czeka nas ciężki terminarz, spotkania z wicemistrzem i mistrzem Polski dlatego ta pierwsza wygrana była nam tak bardzo potrzebna i wiele dla nas znaczy.

W meczu z mistrzem Polski czeka Was trudna przeprawa…

Mecz z Arką będzie bardzo trudny, bo to czołowa drużyna polskiej ligi, ale damy z siebie wszystko, aby móc z nimi rywalizować i spróbujemy sprawić niespodziankę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here