Mistrz zatrzymany w Sosnowcu!

0
702

Koszykarki CTL Zagłębie sprawiły mega niespodziankę pokonując we własnej hali mistrza Polski, ekipę VBW Arka Gdynia 87:74! Aż cztery zawodniczki w ekipie z Sosnowca zdobyła powyżej piętnastu punktów. O wygranej przesądził m.in.: kapitalny początek czwartek kwarty kiedy to Zagłębie zdobyło 18 punktów przy 2 „oczkach” rywalek!

Przed sobotnim meczem Nina Bogicević zapowiadała, że Zagłębie powalczy i postara się sprawić niespodziankę. Serbka i jej koleżanki dotrzymały słowa i po kapitalnym meczu pokonały zespół z Gdyni. Tym samym sosnowiczanki są pierwszym zespołem, który od dwóch lat zdołał pokonać w sezonie zasadniczym mistrza kraju oraz uczestnika EuroLigi.

Przyjezdne zdołały w Sosnowcu wygrać tylko drugą kwartę. W pozostałych częściach pojedynku górą były sosnowiczanki, które kapitalnie rozpoczęły spotkanie i po pierwszych dziesięciu minutach prowadziły różnicą 10 punktów. W drugiej kwarcie gdynianki poprawiły skuteczność, zdołały odrobić nieco strat i w pewnym momencie zniwelowały straty do trzech „oczek”, a nawet doprowadziły do stanu po 35. Sosnowiczanki szybko odskoczyły jednak rywalkom zdobywając dziewięć punktów z rzędu. Ostatecznie na przerwę oba zespoły schodziły przy stanie 46:41 dla sosnowiczan. Początek trzeciej kwarty należał do Serbki Bogicević, która zdobyła pięć punktów z rzędu, w tym między innymi rzucając za trzy punkty i sosnowiczanki ponownie odskoczyły na dziesięć punktów. Po serii Zagłębia nastąpiła jednak seria gdynianek, które odpowiedziały czternastoma punktami z rzędu i po raz pierwszy w meczu wyszły na prowadzenie 55:53. Dobra passa Arki nie załamała zespołu Jordi Aragonesa. Punktowa akcja Mariki Grzegorskiej, następnie „trójka” Sarah Segerer, celne rzuty osobiste Aishy Sutherland i miejscowe znów były na prowadzeniu. Do końca trzeciej kwarta trwała zacięta walka. Skuteczniejsze w tym fragmencie były zawodniczki CTL i przed ostatnią odsłoną pojedynku prowadziły 66:59.

Czwartą kwartę znacznie lepiej rozpoczęły sosnowiczanki, które zdobyły w pierwszych kilku minutach 18 punktów przy 2 „oczkach” rywalek! Przyjezdne do końca starcia próbowały zniwelować ponad dwudziestopunktową przewagę Zagłębia, ale udało im się nieznacznie zmniejszyć prowadzenie gospodyń, które zasłużenie wygrały cały mecz 87:74.

Na pochwały zasłużyły wszystkie zawodniczki, ale na szczególne wyróżnienie zapracowały Nina Bogicević, która zdobyła najwięcej, 20 punktów notując także 6 zbiórek i tyleż samoasyst. 19 punktów zdobyły Segerer (7 zb) i Sutherland (6 zb.), z kolei Jessica January zapisała na swoim koncie 16 „oczek” przy 9 zbiórkach i 7 asystach.

CTL Zagłębie Sosnowiec – VBW Arka Gdynia 87:74 (26:16, 20:25, 20:18, 21:15)

CTL: Bogićević 20, Sagerer 19, Sutherland 19, January 16, Grzegorowska 4, Wojtala 3, Zuziak 3, Wojtylas 3

VBW Arka: Bertsch 19, Kastanek 12, Begić 12, Kunek 11, Bernies 9, Szymkiewicz 7, Lundquist 2, Borkowska 2