Mistrz wziął rewanż

0
280

Koszykarki CTL Zagłębie dzielnie walczyły w Gdyni, ale ostatecznie dwa punkty zostały na Wybrzeżu. Najwięcej punktów dla sosnowiczanek zdobyła Jessica January, która na swoim koncie zapisała 18 „oczek”.

Pierwsza kwarta dla gospodyń. Początek spotkania był wyrównany. Dobra gra Marissy Kastanek, która punktowała w trzech kolejnych akcjach sprawiła, że gdynianki wypracowała kilkupunktową przewagę. Początek drugiej kwarty ponownie dla Arki, która wypracowała sobie 14-punktową przewagę. Sosnowiczanki wzięły się jednak do roboty. „Trójkę” zaliczyła Sarah Sagerer, potem z półdystansu trafiła Martyna Jasiulewicz i Zagłębie wygrało drugie dziesięć minut pojedynku i zmniejszyło straty do 8 punktów. Trzecia kwarta była wyrównana, oba zespoły punktowały niemal po równo. W ostatnich dziesięciu minutach Arka zdobyła ostatecznie 30 punktów przy 24 Zagłębia i ostatecznie pokonała nasz zespół różnicą 15 punktów, tym samym biorąc rewanż za październikową porażkę w Sosnowcu.

Ponownie cztery nasze zawodniczki – a konkretnie zagraniczny zaciąg – zdobyły powyżej 10 punktów. Najskuteczniejsze były January oraz Sagerer.

Dla Zagłębie była to dziesiąta porażka w sezonie. Przed naszym zespołem jeszcze trzy mecze sezonu zasadniczego, z czego dwa – z GTK Gdynia oraz Energą Toruń należy bezsprzecznie wygrać. Oba mecz odbędą się w hali przy ul. Żeromskiego. Przed ekipą Jordiego Aragonesa jeszcze wyjazd do Lublina, gdzie tamtejsza Pszczółka będzie chciała się podobnie jak Arka odegrać za przegraną w Sosnowcu.

Kolejny bój naszego zespołu już w najbliższą niedzielę. W „Żeromie” od godz. 16.00 podejmiemy zamykającą tabelę ekipę GTK Gdynia.

VBW Arka Gdynia – CTL Zagłębie Sosnowiec 86:71 (25:14, 16:19, 15:14, 30:24)

Gdynia: Gustafson 18, Kastanek 14, Szymkiewicz 13, Kunek 13, Bertsch 10, Pavlopoulou 7 (10as), Begic 6, Dobrowolska 5
Sosnowiec: January 18, Sagerer 17, Sutherland 12, Bogicevic 11, Wojtala 5, Wnorowska 4, Jasiulewicz 4

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here