Mistrz nie dał szans

0
503

W Gdyni bez niespodzianki. CTL Zagłębie dwukrotnie musiało uznać wyższość mistrza Polski.

W sobotę Arka mecz „ustawiła” już w pierwszej kwarcie wygranej 31:16. W drugiej kwarcie drużyna trenera Gundarsa Vetry rzuciła kolejne 30 „oczek”, a zespół z Sosnowca nie potrafił się „odgryźć”. Taki obraz gry dał po 20 minutach wynik (61:32), co po zmianie stron pozwoliło na więcej minut spędzonych na parkiecie przez zawodniczki rezerwowe w drużynie z Pomorza. W naszej drużynie najskuteczniejsza była Sydney Wallace, która zdobyła 17 punktów. Niestety w niedzielę Amerykanka nie mogła pomóc drużynie. Pod jej nieobecność najskuteczniejsza była Tori Jarosz, która do 18 punktów dopisała 13 zbiórek.

Mistrz Polski po raz drugi nie miał problemów z pokonaniem beniaminka z Sosnowca, a wyraźną przewagę osiągnął ponownie już w pierwszej połowie. Po 10 minutach gry na tablicy wyników było (21:14), by w kolejnej kwarcie jeszcze bardziej ofensywna gra drużyny z Pomorza dała po 20 minutach wynik (52:32). Zmiana stron podobnie, jak w pierwszym spotkaniu nie zmieniła obrazu gry. Gdynianki w dalszym ciągu atakowały, a więcej minut dostały zawodniczki rezerwowe.

VBW Arka Gdynia – CTL Zagłębie Sosnowiec 112:82 (31:16, 30:16, 27:21, 24:29)

Gdynia: Kastanek 19, Rembiszewska 17, Miškinienė 15, Podgórna 13, Spanou 11, Greinacher 8, Slamova 8, Borkowska 7, Balintova 7,  Morawiec 7

Sosnowiec: Wallace 17, January 15, Jarosz 14, Vucković 12, Stasiuk 10, Jasnowska 6, Jasiulewicz 6, Wojtala 2

VBW Arka Gdynia – CTL Zaglębie Sosnowiec 92:58 (21:14, 31:18, 22:18, 18:8)

Gdynia: Spanou 21 (12zb), Miskiniene 12, Slamova 11, Greinacher 9, Kastanek 9, Borkowska 8, Podgórna 5, Morawiec 5, Balintova 4
Sosnowiec: Jarosz 18 (13zb), January 15, Jasiulewicz 8, Vacković 7, Wojtala 7, Czyżewska 2

Stan rywalizacji: 2-0

Kolejny mecz 20 marca (sobota godz. 16.00).