Mimo, że bez Niny, punkty z Torunia wywozimy!

0
679

Trzecia z rzędu wygrana podopiecznych Jordiego Aragonesa. W Toruniu osłabione Zagłębie pokonało Energę 76:73.

Sosnowiczanki musiały sobie tym razem poradzić bez czołowej zawodniczki. W Toruniu zabrakło na parkiecie Niny Bogicević. Bez Serbki w składzie nasz zespół zdołał jednać odnieść drugie wyjazdowe zwycięstwo, a w sumie piąte w bieżących rozgrywkach.

Po pierwszej kwarcie wygranej przez CTL 25:7 wydawało się, że nasz zespół czeka łatwa przeprawa. Gospodynie wzięły się jednak do roboty i jeszcze przed zmianą stron odrobiły połowę strat. W trzeciej, bardzo wyrównanej kwarcie torunianki odrobiły kolejne trzy punkty i na ostatnie dziesięć minuty obie ekipy wychodziły na parkiet przy stanie 49:55.

Pierwsze punkty w ostatniej odsłonie zdobyły przyjezdne, a konkretnie Sarah Sagerer, która najpierw pod koszem zdobyła dwa punkty, a następnie celnie wykonała jeden rzut wolny. Odpowiedź torunianek była natychmiastowa. Osiem punktów z rzędu i był remis po 58. Potem było jeszcze 60:60, ale za chwilę celną “trójkę”, czwartą w tym meczu, zaliczyła Martyna Jasiulewicz, potem do kosza trafiała Jessica January i Zagłębie znów odskoczyło rywalkom. Kilkupunktowej przewagi nasze zawodniczki już nie roztrwoniły i zainkasowały komplet punktów. Najskuteczniejsza w naszym zespole była January, która do 24 punktów dorzuciła 6 asyst i 4 zbiórki. 17 “oczek” zanotowała Sagerer, a 14 Jasiulewicz, która w wyjściowym składzie z powodzeniem zastąpiła Bogicević. Martyna rzuciła najwięcej “trójek”.

Teraz przed naszą drużyną kolejny mecz wyjazdowy. Już w środę w Poznaniu zainaugurujemy drugą serię spotkań.

Energa Toruń – CTL Zagłębie Sosnowiec 73:76 (7:25, 23:14, 19:16, 24:21)

Toruń: Scaife 20, Pszczolarska 18, Bennett 14, Sarr 10, Adebayo 6, Nowicka 3, Grzenkowicz 2
Sosnowiec: January 24, Sagerer 17, Jasiulewicz 14, Wojtala 2, Sutherland 12 – Zuziak 5, Wnorowska 2, Jastrzębska