Miłe złego początki

0
688

Po trzech z rzędu wygranych koszykarki z Sosnowca musiały uznać wyższość rywalek. Dziś Zagłębie uległo własnej hali drużynie z Gorzowa Wielkopolskiego w zaległym meczu piątej kolejki EnergaBasket Ligi.

Sosnowiczanki dobrze weszły w mecz, w pierwszej kwarcie prowadziły już różnicą ośmiu punktów, ale zespół z Gorzowa szybko zniwelował przewagę. Pierwszą kwartę Zagłębie zdołało wygrać różnicą trzech punktów głównie dzięki skutecznym rzutom za trzy punkty. W sumie w pierwszych dziesięciu minutach zespół Adama Kubaszczyka zaliczył sześć celnych „trójek” z czego trzy były dziełem Sydney Wallace, która w sumie rzuciła 37 punktów!

Drugą kwartę gospodynie rozpoczęły od celnego rzutu Jessicy January i miejscowe prowadziły różnicą pięciu punktów. Niestety rywalki zdobyły osiem punktów z rzędu i wyszły na prowadzenie, którego nie oddały już do końca meczu. Drugie dziesięć minut Enea wygrała różnicą 12 „oczek” i pewnym było, że w drugiej połowie Zagłębie czekać będzie trudny bój o wygraną.

Skuteczna gra Wallace i January, która zaliczyła triple-double (17 punktów, 10 zbiórek oraz 10 asyst) to było za mało na ekipę gości, która z każdą kolejną minutą powiększała przewagę. Świetne zawody w ekipie z Gorzowa rozgrywała Megan Gustafson, z którą nijak nie potrafiły sobie poradzić koszykarki Zagłębia. Pod koszem zawodniczka gości była nie do zatrzymania. To właśnie gra obronna była w tym meczu słabą stroną zespołu z Sosnowca, który dopiero w czwartej kwarcie poprawił się w tym elemencie gdy przeszedł na obronę strefową.

Sosnowiczanki ambitnie walczyły o zmianę wyniku, po kolejnej trójce Wallace sosnowiczanki w czwartej kwarcie zniwelowały straty do dziewięciu punktów (69:78), potem za trzy trafiła Martyna Stasiuk i było 72:82. W ostatniej minucie Zagłębiu udało się jeszcze zniwelować straty do ośmiu punktów, ale na więcej w tym meczu sosnowiczanek nie było już stać i ostatecznie musiały uznać wyższość rywalek.

CTL Zagłębie Sosnowiec – PolskaStrefaInwestycyjna Enea Gorzów Wlkp. 78:90 (23:20, 12:26, 24:30, 19:14)

CTL Zagłębie: Toure 6, January 17, Jasnowska 9, Vucković 2, Wallace 37 (8×3) – Wojtala, Jasiulewicz, Stasiuk 7, Rutkowska.

Trener: Adam Kubaszczyk

Enea: Dźwigalska 3, Gustafson 33, Kaczmarczyk 6, Doyle 11, Hristova 27 – Owczarzak 10

Trener: Dariusz Maciejewski