Mecz do zapomnienia

0
628

Po raz pierwszy w tym sezonie koszykarki CTL Zagłębie przegrały we własnej hali. Po słabej grze sosnowiczanki wyraźnie uległy drużynie PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp. Zespół Jordi Aragonesa tylko do przerwy dotrzymywał kroku faworytowi jakim bezsprzecznie był zespół występujący na co dzień w EuroCup.

W starciu z trzecią drużyną ubiegłego sezonu Zagłębie musiało sobie radzić bez kontuzjowanej Austriaczki Sarah Sagerer. Do meczowej kadry wróciła z kolei Martyna Jasiulewicz, która uporała się już z urazem, ale podczas niedzielnego pojedynku jeszcze nie pojawiła się na parkiecie.

Zaczęło się od szybkiego 2:8 dla przyjezdnych. Kilka chwil później sosnowiczanki m.in.: za sprawą Jessiki January doprowadziły do stanu 9:11, ale gorzowianki szybko odskoczyły na kilka punktów i kontrolowały wydarzenia na parkiecie. Zespół z Gorzowa wygrywał przed wszystkim walkę w strefie podkoszowej. Sosnowiczanki nie potrafiły sobie poradzić z Ksenią Tikhonenko, która pod koszem była nie do zatrzymania. Zagłębie próbowało skracać dystans rzutami z dystansu. Niestety tym razem CTL nie był tak skuteczny jak ostatnio w rzutach za trzy punkty – do przerwy tylko trzy takie próby były celne, a w sumie w całym meczy tylko pięć – i rywalki zachowywały kilkupunktową przewagę. Pierwsza kwarta zakończyła się wygraną różnicą pięciu „oczek”, ale do przerwy Zagłębie przegrywało już różnicą 11 punktów. Na początku drugiej kwarty Zagłębie zbliżyło się do rywalek na trzy punkty (26:29), ale potem było już tylko gorzej…

W trzeciej kwarcie Zagłębie zdobyło tylko dwa punkty, rywalki 17 i było już po meczu. W ostatnich dziesięciu minutach górą były sosnowiczanki, którym udało się nieznacznie zniwelować wysokie prowadzenie. Najskuteczniejsza w naszym zespole w tym meczu okazała się kapitan January, która zaliczyła 21 punktów i 8 asyst.

Zagłębiu nie pomogli kibice, którzy ponownie licznie zjawili się w hali przy Żeromskiego i przez cały mecz gorąco dopingowali swój zespół, który szansę na rehabilitację będzie miał już 6 listopada, gdy do Sosnowca zawita ekipa z Bydgoszczy.

CTL Zagłębie Sosnowiec – PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp. 62:85 (24:29, 15:21, 2:17, 21:18 )

CTL: Bogićević 16 , Urbaniak, Sutherland 12, January 21, Wojtala 7 – Grzegorowska, Zuziak 2, Wnorowska 4, Wojtylas

PolskaStrefaInwestycji: Hristova 19, Tikhonenko 10, Matkowska 2, Makurat 7, Hurt 19 – Duchnowska, Dźwigalska 3, Jones 16, Owczarzak 8, Kozłowska 1.